Expozice keramiky Jana Kutálka

Expozice keramiky Jana Kutálka.

 

Jé to mám radost

Byla jsem 2x na Svojanově s malými keramiky, které už 30 let vedu ( samozřejmě se obměnují). Jednou jsme i na Svojanově dokonce spali - úžasný zážitek, a pak jsem se dozvěděla, že už "KUTÁLEK" na Svojanově není. Teď jsem náhodou objevila tyto stránky. No letos už cíl výletu máme, ale za rok se k Vám určitě vypravíme

malí keramici z Desné (Jizerské hory)

Soška od J.Kutálka na prodej

Dobrý den, mám na prodej sošku od J.Kutálka tel.777886860

email:nabytek.kuri@seznam.cz

Kutálkovi panáci

Dobrý den.

Poprvé jsem keramiku pana Kutálka objevil na jedné pražské výstavě. Nádhera.

Donutilo mne to zajímat se, jestli toho někde není víc.

Takže logickým dalším krokem byla návštěva Svojanova.

Když jsem po nějaké době chtěl ukázát tu nádheru dcerám, tak již to bylo pryč, a nikdo "nevěděl" proč a kam páně Kutálkovi panáci zmizeli.

Když jsem je objevil v Linhartovech, nelenil jsem a vydal jsem se za nimi, i když z Prahy je to docela kousek :-)

Letos se tam chystám znovu - s vnukem, a věřím, že se mu to bude líbit.

Velký díky správě zámku a rodině pana Kutálka, že tuhle nádheru neschovávaji někde v depozitáři, ale umožňují se z ní těšit i ostatním.

Díky moc

Aleš Junek

kamna

zdravím, dozvěděl jsem se, že existují i kachlová kamna od p.Kutálka s motivem Českých pověstía bájí. Byly před pár lety nabídnuty v Dorotheu v aukci - pocházela prý odněkud ze Salcburku. Je možné někde takové či podobné někde vidět prosím?

dík

odpověd

 

Přeji hezký den u nás na zámku je neuvidíte ,ale vím, že podobná kamna má ve vlastnictví rodina pana Kutálka.Pokud by jste měl zájem o ta kamna napište mi na mou  E-milovou adresu a já se Vám pokusím sehnat bližší informace. Zdraví J.Hrubý
 

Pěkná expozice keramiky Jana Kutálka

Mám rád keramické figurky Jana kutálka. Expozice se mi velmi líbila. Nádherné prostředí. Díky organizátorům a paní Kutálkové za krásný zážitek.

JV Praha

Děkuju za  mail - málokdy

Děkuju za  mail - málokdy má člověk zpětnou vazbu, jestli to, co dělá , je k něčemu. To, že někdo neváhá a v zimě jede na výstavu, je pro mě  cennou zprávou. Dík ale patří zejména kastelánovi Jaroslavu Hrubému - ten to všechno zorganizoval a svým nesmírným a obdivuhodným úsilím spolu s dalšími nadšenci zámek vlastně zachránil. Tím umožnil, že dědova keramika není někde schovaná v bednách a podle všeho dělá návštěvníkům Linhartov radost .

Dana Kutálková

 

Dobrý den, jenom skromný

Dobrý den, jenom skromný dotaz kutálkova keramika už není na Svojanově?

Byl to pohádkový Pan Keramik. Ta velká písmena jsou ještě moc malá!!!!

 Ať se jeho výtvorům i u Vás líbí .                                IVA

                                                                  

Dobrý den, našla jsem

Dobrý den, našla jsem Váš dotaz na stránkách zámku Linhartovy - keramika není už na Svojanově, protože po změně kastelána došlo  nejen ke změně koncepce hradu, ale i vztahů, takže logickým důsledkem byl rozchod  - ale panáci si našli další domov na Linhartovech a je jim tam moc dobře. Letos sbírku zase trochu obohatíme o plastiky, které na Svojanově nebyly.  Srdečně zdraví Dana Kutálková

Keramika J. Kutálka

Jsem velmi ráda, že sbírka našla nové útočiště. Byla jsem třikrát na Svojanově jen proto, abych se na sbírku podívala, naposled jsem ji už nenašla. Údajně se minulý kastelán pokusil exponáty rozprodávat, což mě dost vyděsilo. Je úžasné, že sbírka stále existuje jako celek, dovedu si představit, že je náročné se  o ni starat. Moc děkuji, že sbírku vystavujete a už se těším, jak se za ní zase vypravím.

nádherná expozice

Opravdu krásná práce, obdivuji jí a všem doporučuji.

Dílo p.Kutálka

Jsem vedoucí kurzů keramiky pro děti a dospělé a osobně se svou rodinou jsem zhlédla ty mistrovské kousky pana Kutálka. Jsem nadšená!!!
Všem DOPORUČUJI !    JE TO NESKUTEČNÝ ZÁŽITEK.
Chystám  se na zámek ještě jednou a výtečné pajduláky doslova "zhltnu" pohledem, ať ve mne ten zážitek utkví na hódně dlouho.

Běžte se všichni podívat, je to ÚŽASNÉ!

Překrásná keramická

Překrásná keramická expozice...Určitě přijedeme na návštěvu :-)....Lenka H.,Brno