24. srpna v 18.00 přijďte na divadlo...

V době prázdnin nabízíme i večerní prohlídky...

Pravidelné večerní prohlídky zámku v době letních prázdnin vždy v úterý, středu a ve čtvrtek se zahájením v 18 hodin. Další prohlídky v pátek, sobotu a v neděli pak od 11 do 16 hodin. Podrobné informace k otvírací době ZDE. V případě větších skupin je možné dohodnout s kastelánem Jaroslavem Hrubým i jiné doby a dny zahájení prohlídek.
Noční prohlídka - rekordních 2 400 návštěvníků...

Tentokrát, bohužel, bez ohňostroje. Zbožné přání kastelána a jeho pomocníků se nevyplnilo. Vydatné srážky stále nikde, a tak se není čemu divit, že vedení Moravskoslezského kraje zákaz používání otevřeného ohně, v to počítaje i pořádání ohňostrojů, do sobotního večera neodvolalo.

Krátké video v délce 5:53...

Na Osoblažsku i Krnovsku přibývá různých zájmových, kulturních a společenských akcí. V sobotu 18. srpna také byly. Dobročinná akce „Dobré srdce Krnova“, ve Slezských Rudolticích dožínky. K nim se úspěšně přiřadila naše „Noční prohlídka“. Připravená parkoviště, dostatek občerstvení a zámek osvětlený 9 450 svíčkami, které v předstihu před zahájením ve dvacet hodin začalo zapalovat dvacet zkušených světlonošů...

Celý text včetně 21 fotografií - klikněte ZDE


Na co se už dnes také můžete těšit? Připravujeme další tři akce...

 


Největší akce "Noční prohlídka 18. 8. 2018"

V současné době stále platí zákaz pořádání ohňostrojů vydaný MSK...

Blíží se největší akce letošní turistické sezóny – „Noční prohlídka 18. srpna 2018“. Na všechny, kteří si nenechají utéct příležitost projít se poněkud ztemnělým zámkem, osvětleným jen mihotavými plamínky 9 000 svíček (což je asi nejen v ČR rekordní počet), čeká řada příjemných překvapení. Děti se mohou těšit na úžasný svět pohádek a Večerníčků.

Vernisáž v sobotu 28. července 2018

Sobotní horké letní počasí, které přetrvalo až do podvečera, lákalo víc na koupaliště, než k návštěvě zámku v Linhartovech. Přesto se, jako obvykle, našlo dost milovníků výtvarného umění, kteří dorazili na vernisáž.

Hvězdy nad hlavou

Hvězdy nad hlavou budete moci pozorovat na nádvoří zámku, i kdyby sebevíc lilo. Kopule mobilního planetária nabídne 31. července 2018 od 18 hodin nejmenším dětem pohádky s vesmírnou tématikou a pro starší děti a dospělé program plný zajímavostí a pozorování astronomických jevů od 20 hodin. Součástí akce je i večerní prohlídka zámku.

A je tu další prázdninová vernisáž

O tom, co představí na vernisáži 28. července "Ateliér Milijarda" (Milada Kundrátová, Jaroslav Kundrát), jsme psali na našem webu v textu s řadou doprovodných fotografií již 12. února 2018. Kdo jej zatím nečetl nebo si chce informace oživit, může kliknout ZDE.

Zámek přivítal členy Velorex clubu Dvorce

Do zámku v Linhartovech se přišli podívat členové Velorex clubu Dvorce. Jejich zajímavé dopravní prostředky zůstaly na parkovišti, jak jinak. Starší generace si je pamatuje pod řadou názvů. Například "Hadraplán". Vozítka se vyráběla v padesátých a šedesátých letech minulého století a byla určena pro invalidní spoluobčany.

Sobotní vernisáž s pěveckým sborem

Je lepší jednou vidět, než stokrát slyšet nebo o tom třeba padesátkrát číst. Zájemcům o umění nic nebrání, aby si o nejnovější akci, vernisáži k výstavě prací a fotografií polských a českých výtvarníků, něco na našem webu přečetli a nasáli atmosféru sobotního podvečera poslední červnové soboty na zámku v Linhartovech. Mohou se na průběh příjemného setkání také podívat prostřednictvím krátkého videa a stovky fotografií. Pokud je to bude motivovat k návštěvě zámku, aby vše viděli na vlastní oči, tím líp.

Když vyrazí „Žluťásci“ z Hodonína

Parta cestovatelů – „Žluťásci“ z jihomoravského Hodonína vyrazili v sobotu 9. června 2018 brzy ráno, v 5.43. Cestovní itinerář od paní Milky jim určil jako cíl výpravy na severní Moravě Linhartovy. 

Valštejn bude slavit 400 let

Přátelé valštejnských údolí, od nejstarší písemné zmínky o Valštejně, která pochází z roku 1618, letos uplyne přesně 400 let. Při této příležitosti připravuje Spolek Valštejn na 25. srpna 2018 akci, která bude zaměřena na stará venkovská řemesla, historii (nejen Valštejna), přírodu a také nějaké to hudební vystoupení. Přípravy jsou v plném proudu. Podívejte se prosím na plakát. Zjistěte, na co se už nyní můžete těšit...

Slavnostní zahájení potřinácté a zase jiné

Slavnostní zahájení potřinácté a přitom zase jiné Řeč je o zahájení turistické sezóny 2018 na zámku v Linhartovech. V sobotu 12. května se podruhé v letošním roce zaplnily zámecké prostory návštěvníky. Bylo jich samozřejmě míň než při první letošní akci – dubnovém Velikonočním jarmarku, ale i dobrá pětistovka účastníků na zahájení zámecké sezóny, to při takové příležitosti také zrovna není málo.