1. dubna 2017 - Velikonoční jarmark1. dubna 2017 - Velikonoční jarmark...

I když na sobotu 1. dubna připadá Apríl, to, že zveme k návštěvě Velikonočního jarmarku zájemce z blízkého i širokého okolí, Aprílem určitě není.  Stal se již tradiční, první zámeckou akcí, vítající nastupující jaro a především zájemce z blízkého i širokého okolí, kteří rádi nakupují zboží vonící lidovými tradicemi a blížícími se Velikonocemi.

 

Jaký byl Velikonoční jarmark v roce 2016? Stačí kliknout na video....


Letos bude své výtvory a výrobky nabízet sedmdesát prodejců nejen z Moravy a Slezska, ale i z Čech. Kdo tuší, že k mání budou keramické výrobky, předměty z pediku, skla, dřeva, velikonoční vazby, malovaná, ale i jinak zdobená vajíčka a pomlázky, šperky, dřevěné hračky i výrobky z textilu, vůbec se neplete. Ani přátelé dobrého jídla a pití nebudou návštěvy litovat. Ať již něco dobrého na zub sní a zapijí přímo na zámku v Linhartovech anebo si například voňavé jitrnice, tlačenku, klobásy a další výrobky z masa, perníčky, frgály, štramberské uši, různé druhy sýrů odvezou domů  pro své blízké.
 
 
Samozřejmostí bude i dostatečná nabídka nealkoholických i alkoholických nápojů různých značek a od různých výrobců. Vstupné, jako vždy, 20 korun. Kastelán Jaroslav Hrubý se svým realizačním týmem se již dnes těší na velký počet návštěvníků. A není důvod, aby jejich počet nebyl ještě větší, než tomu bylo v uplynulých letech.
 

Plakát s rozpisem odjezdů a příjezdů autobusu vydaný MěÚ....

Tak neváhejte a na sobotu 1. dubna 2017 si neplánujte nic jiného než návštěvu Velikonocního jarmarku na zámku v Linhartovech. Záleží jen na vás, v kterou denní dobu vyrazíte. Otevřeno bude od 9 do 16 hodin.  

Text Karel Knapp


Nevíte jak uplést velikonoční pomlázku? Pan Jan Handlíř vám poradí...

Velikonoce připadají na první neděli po jarním úplňku po jarní rovnodennosti. Jejich datum je proto pohyblivé kdykoliv mezi 22. březnem a 25. dubnem. Letos připadnou na 17. dubna. Jde o nejvýznamnější svátek křesťanů.

Mají svůj původ zřejmě v pohanských tradicích a oslavách příchodu jara. Jejich počátky jsou vykládány různě a jsou spojovány s řadou tradic. Jednou z nich je, že chlapci pomlázkami šlehají dívky, aby neuschly. Pan Jan Handlíř vám na připojeném videu poradí, jak se taková pomlázka plete. 


Blíží se zahájení sezóny 2017...

Kdo zná kastelána Jaroslava Hrubého, je mu jasné, že už v prvních lednových dnech směřuje své aktivity především k 20. květnu 2017, kdy bude slavnostně zahájeno Linhartovské kulturní léto a tím i další turistická sezóna. A ani to mu nestačí. Už myslí na první letošní akci, kterou bude po mnoho let hojně navštěvovaný Velikonoční jarmark, stejně jako na řadu kulturních a společenských akcí, jež k linhartovskému zámku v novodobé historii patří.
 

Ilustrační foto z webu ateliéru Eschler


Kastelán se již brzy vydá na cesty po různých oblastech České republiky, aby absolvoval předběžně dohodnuté schůzky, například ve vzdálenějších Semilech, Praze, Napajedlech, ale i v blízkém regionu. Pokud vše dobře dopadne, mohou se návštěvníci zámku těšit na nové expozice...

Celý text včetně dalších fotografií ZDE


Linhartovský zámek z vrtulníku...