Koncert Fusion Trio, Alchemy a Hyperion

Další velice vydařenou akcí bylo vystoupení tři hudebních skupin které odehrály v sobotu 27. září v 17.30 hodin společný koncert na zámku v Linhartovech.

 

Byly to:

  • Fusion Trio – hudební fúze Krnov
  • Alchemy – progressive-rock Krnov
  • Hyperion – violoncellový rock-metal Ostrava

Přestože již chladnější počasí ukázalo své drápky, na nádvoří zámku panovala příjemná atmosféra, kterou si pochvalovali jak návštěvníci tak i muzikanti.

„Pevně věřím, že také v příštím roce se nám podaří podobný koncert zopakovat,“ řekl kastelán zámku.

Alchemy (www.alchemyband.eu) je kapela fungující od roku 2001 jako instrumentální art-rocková kapela ve složení dvě kytary, violoncello, baskytara a bicí. V tomto nástrojovém obsazení už má za sebou natočení dvou CD (obě ke stažení i objednání na webu). V roce 2008 došlo k dost zásadním změnám – výměna na postech kytary a bicích, ale hlavně obohacení tvorby o zpěv. Na konci října se Alchemy chystá do studia nahrát v pořadí již třetí CD v sestavě Ninkwen – zpěv, Mafy a Honza – kytary, Vlasta – violoncello, Fly – baskytara, Dave – bicí.

Hyperion (www.hyperion-music.net) – ostravská kapela kombinující ve složení tři violoncella a bicí hudbu klasickou, jazzovou, rockovou a metalovou. Vystupuje jak na akcích typu Smetanova Litomyšl (festival vážné hudby), tak na metalových festivalech.

Fusion Trio – krnovsko-bruntálské seskupení špičkových hudebníků kombinujících na svých koncertech ve složení kytara, baskytara a bicí obrovské množství žánrů. 

Napište nám názor

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.