Linhartovský zámek zahájil svou sezónu

V sobotu 31. května se poprvé v letošním roce otevřely zámecké komnaty pro veřejnost. Slavnostní zahájení turistické sezóny bylo zcela v režii dětí z mateřské školky a základní školy z Města Albrechtic.

Paní učitelky Hajná, Blažková, Šlórová a Handlířová připravily velice vtipné a milé pásmo na téma z pohádky do pohádky. Vodník, čerti, otesánek, čaroděj a čarodějnice, ale i Sněhurka a sedm trpaslíků vykouzlili úsměv na tváři přihlížejících návštěvníků. Uvnitř zámeckého nádvoří malí žáčci základní školy zazpívali operu Červená Karkulka a jako host s nimi vystoupila sólistka Slezského divadla v Opavě paní Olga Procházková, která po té zazpívala pásmo operních árií za doprovodu brněnského hudebníka pana Františka Šmída. Pak už na velké i malé čekala prohlídka zámeckých prostorů.

A věru je co obdivovat. Organizátoři Mezinárodního kulturního léta 2008 připravili mnoho nových a zajímavých expozic. Dnes již můžete zhlédnout zámeckou obrazárnu s původními obrazy ze zámku, které se vrátily na své místo po 58 letech z depozitáře krnovského muzea. Doplněny jsou kolekcí portrétů rodu Sobků zapůjčených ze zámku v Hradci nad Moravicí. Milovníci historie budou nadšeni expozicí cínového nádobí z 16. a17. století obohacenou o točenou keramiku. Malí i velcí kluci, včetně tatínků, rádi zhlédnou velkou kolekci modelů autíček.

Součástí slavnostního otevření zámku je také výstava obrazů a art protisů paní Mgr. Věry Procházkové a fotografií polských autorů Marty Ostrowskiej, Ani Polewiak, Mateusze Isańského a Aleksandra Kroczaka a brněnského fotografa pana Pavla Knappa.

Stávající expozice, jako je keramika pana Jana Kutálka, historie četnictva a historie citer, byly doplněny o nové exponáty. V neposlední řadě musím poděkovat malým i velkým výtvarníkům, kteří do svých prací na téma „Z pohádky do pohádky“ vložili jedinečnou dětskou fantazii a nenapodobitelné kouzlo, jež vás zajisté osloví v první dětské galerii v České republice.

Napište nám názor

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.