Vánoční jarmark byl víc než úspěšný …

  • Home
  • Články
  • Vánoční jarmark byl víc než úspěšný …

První prosincová sobota na Linhartovském zámku patřila stejně jako v předchozích letech Vánočnímu jarmarku. Osvědčená dvojice hlavních pořadatelů, kastelán Jaroslav Hrubý a jeho pravá ruka paní Miluše Kaletová, s několika dobrovolnými spolupracovníky opět nenechali nic náhodě. Počtu návštěvníků, který v průběhu víkendového dne dosáhl rekordních téměř dvou tisícovek, nasvědčovala po celý den zaplněná parkoviště.

Mezi návštěvníky se objevil i bývalý pan starosta ing. Ivo Vykopal, který byl v minulosti jedním z hlavních iniciátorů zpřístupnění zámku veřejnosti.

Zahájení Jarmarku předcházelo milé a v průběhu návštěvního dne několikrát opakované „čertovské vystoupení“ malých herců z 2. B z albrechtické základky, výborně vedených paní učitelkou Regínou Hajnou. Pozornosti dospělých a především dětí neunikla ani Ježíškovská pošta.

Čtyřicet jedna prodejců nabídlo mikulášsky i vánočně naladěným příchozím bohatý sortiment zboží. Ke koupi bylo všechno možné. Vánoční ozdoby ze skla i z kovu, cukroví a další sladkosti, jmelí, keramika, medovina, obrázky, grafika, výrobky z proutí a ratanu, kamenné formy, perníky, loutky, hračky, květináče, bižuterie, skleněné poháry, svíčky, oříšky, semínka, polštáře plněné voňavými bylinkami. A kdo ví, co ještě. Vše ručně vyráběné.

Příjemné atmosféře celého dne přispěla návštěva Mikuláše, anděla a čerta. Spokojeni odcházeli i přátelé dobrého jídla a pití. Mohli se občerstvit v zámeckém bufetu, u stánků s klobásami, domácími plackami nebo si posedět v občerstvovacím stanu pana Wolfa. Kdo se jarmarku zúčastnil, určitě nelitoval.

Foto a text Karel Knapp

 

Napište nám názor

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.