Sezóna 2010 zahájena …

Zahájení se ujala Miluše Kaletová, která zavzpomínala na dobu, kdy linhartovský zámek svou kariéru kulturního centra teprve začínal. „Je 27. května 2006. Linhartovský zámek zalitý sluncem se probouzí k novému životu. Kruhová zámecká věž pyšně shlíží na zámecké návštěvníky, široká vrata v průčelí pohostinně otvírají svou náruč dalším a dalším návštěvníkům, ze zámeckého balkonu se ozývají slavnostní fanfáry.

Začíná první Linhartovské kulturní léto. Dnes sice linhartovský zámek není zalitý sluncem, ale široká vrata v průčelí i dnes otvírají svou náruč návštěvníkům. Je to opravdu neuvěřitelných pět let. Nebudu hodnotit naši práci, to ponechám na vás, našich návštěvnících. V roce 2006 navštívilo zámek 3353 návštěvníků, loni to bylo 8459. A to je přesně to, co potřebujeme: vědět, že naše práce má smysl,“ zahájila Miluše Kaletová.Zámek nabídl vernisáž polské výtvarnice Eveliny Wrony, Radimského fotografa Ivo Dokoupila a výběr z prací, které vytvořily děti z výtvarné dílny Jaroslava Hrubého. O doprovodný program se postarala paní Hajná, která s dětmi ze Základní školy ve Městě Albrechticích nacvičila hudební pohádku. Návštěvníkům Linhartov se představili ti, kteří pomohli novou sezonu připravit. A nebyl by to Jaroslav Hrubý, aby si pro každého z představovaných nepřipravil nějaké úsměvné překvapení.

Tentokrát to byly nečekané dárky. Autorky expozice cukrů obdržely každá kilový balíček cukru, aby jim vystavované kousky doma nepochyběly. Aby bylo učiněno zadost ženské a mužské rovnoprávnosti, předal Jaroslav Hrubý vystavovatelkám panenek podobenku Antonína Panenky.

K expozici korespondenčních lístků zase přibylo velké papírové razítko, aby bylo možno orazit všechny dopisy najednou. Vystavovatel propisek získal papírovou propisku, autor expozice Safari pak ochranou tropickou přilbu, aby při další výpravě do exotických zemí neutrpěl újmu od palčivého slunce. (Foto K. Knapp)

Napište nám názor

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.