Významné ocenění Jaroslava Hrubého

Už deset let se v červnu uděluje ve Stavovském divadle v Praze „Cena Ď“ –  českým mecenášům, vzorům a dobrodincům. Své sponzory a pomocníky navrhují divadla, zoologické zahrady i nadace a charitativní organizace. Z nich pak kolegium významných osobností vybírá toho, kdo převezme cenu. V kategorii Morální vzor se letos právem dostalo i na Jaroslava Hrubého, jednoho ze zachránců a kastelána zámku Linhartovy, kantora výtvarníka, který se léta věnuje dětem.

Pod jeho vedením vznikají nádherné papírové sochy a další mimořádná dílka, vystavená na zámku v Linhartovech v První dětské galerii. Spolu s ním byl nominován kontingent AČR PRT Lógar mise ISAF Afghánistán za pomoc afhgánským ženám a dětem. Zaznělo i jméno známého fotografa Jana Šibíka za dokumentaci historických událostí po celém světě, plk. JUDr. Jiřího Komorouse za více než dvacetiletý trpělivý boj proti drogám, starosty města Chodova ing. J. Hory za dlouholetou úspěšnou snahu o rozkvět města a jména řady dalších osobností. Cenu nakonec sice pan Hrubý nezískal, ale už jen skutečnost, že byl zařazen mezi nominované, svědčí o tom, že za řadu let odvedl obrovský kus práce pro region a pro děti, které v něm vyrůstají.

Všichni, jež se na pozvání pořadatelů sešli 24. 6. 2010 ve Stavovském divadle, pomáhají a pracují navíc proto, že to považují za potřebné a správné. Ale fakt, že si jejich práce někdo všiml a prosté slovo „děkujeme“, jim zcela jistě udělalo radost. www.cena-d.cz

 

Napište nám názor

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.