Zámecká překvapení

Linhartovské kulturní léto pokračuje již svou devátou sezónou.

Pro veřejnost se zámecké komnaty poprvé otevřely v neděli 25. května. Turistickou sezónu slavnostně zahájil komorní pěvecký sbor Slezské univerzity z Opavy. Paní Miluše Kaletová již tradičně přivítala nejen návštěvníky, ale také krátce představila hosty, výtvarníky i sběratele, kteří své skvosty zapůjčili pro jednotlivé expozice.

Pozornost vzbudily hlavně novinky a bylo se na co dívat. Děti i dospělí si pochvalovali výstavu legendárních loutek Spejbla, Hurvínka, Máničky a Žeryka vytvořených v nadživotní velikosti malými výtvarníky z Města Albrechtic a doplněnou o kamarády ze sbírky pani Šlahařové i kulisami z Divadla S+H z Prahy.
Známá pražská výtvarnice paní Šárka Váchová připravila pro návštěvníky výstavu svých krásných loutek, marionet a dalších pohádkových postaviček z televizních večerníčků. Sama autorka obohatila tuto expozici o autogramiádu, kterou využilo mnoho zájemců.
Svými originálními postřehy překvapili mladí fotografové ze Základní školy v Městě Albrechticích pod vedením pana Karla Knappa.
Krásnou expozici zapůjčilo na Linhartovský zámek také pražské Poštovní muzeum, tentokrát na téma Pražský hrad ve známkové tvorbě.
Milovníci keramiky, starého porcelánu a skla obdivovali ukázky z tvorby paní Pěchulové, Míšenské, Vavrečkové a manželů Slavkovských.
K vidění byly také fotoaparáty z bohaté sbírky pana Wolfa z Města Albrechtic a mapové pohlednice pana Grima.
Výtvarnou část zámeckých prostor zaplnily obrazy paní Rožanské, dřevěné objekty pana Steiningera, fotografie polských výtvarníků, obrázky malované horkým voskem paní Rychlé a mikrofotografie její dcery. Buďte vítáni.

Foto Karel Knapp, text Miluše Kaletová

Záznam pořadu o Lihartovském zámku – ČT 1, Studio 6 víkend  – ZDE (v čase 219:30). Záznam pořadu o  Linhartovském zámku – ČT 1, Události v regionech Ostrava – ZDE (v čase 20:04).

Napište nám názor

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.