Děti tvořily pro První dětskou galerii

Pravidelní návštěvníci zámku dobře vědí, že První dětská galerie je neodmyslitelnou součástí zámeckých expozic již deset let. Mladí tvůrci, kteří v pravidelných cyklech odpovídajících době jejich docházky do Základní školy Město Albrechtice navštěvují soukromou Výtvarnou dílnu umístěnou ve stejné budově již přes dvacet let.

 

V soukromé "Výtvarné dílně Jaroslava Hrubého"…

Vytvářejí osobitým způsobem pod vedením pana Jaroslava Hrubého malované i kreslené obrázky, linoryty, keramiku i velkoprostorové papírové plastiky.

Připravujeme lepidlo, pásky papíru…

Část expozic připravovaných pro Linhartovské kulturní léto 2015 je tematicky vyčleněna pro rozsáhlou celoroční expozici "Kouzlo vánočního času".

A je tu skoro hotová vzducholoď…

Není se tedy co divit, že se tímto tématem nechali v dostatečném časovém předstihu inspirovat také současní malí i trochu odrostlejší členové výtvarné dílny.

Začínáme vytvářet základ papírové hlavy ponocného…

Pod jejich rukama se za vedení i aktivní tvůrčí spolupráce Jaroslava Hrubého začaly rodit postavy Tří králů – Kašpara, Melichara a Baltazara, nesoucích jako překvapení netradiční dary, které se budou určitě líbit všem dětským návštěvníkům zámku.

Technici se nezapřou ani ve výtvarce…

Místo zlata, kadidla a myrhy – koníka, kašpárka a lodičku. Dále papírové vánoční stromy, stejnou technikou vyrobený pestrobarevný horkovzdušný balon, vzducholoď a letadlo.

Vedoucí výtvarné dílny a kastelán zámku v Linhartovech…

Zajímavý je i pohled na sochu ponocného v nadživotní velikosti. Do závěrečné části vstupují práce dětí na biblických postavách Marie a Josefa. Zkrátka, i díky dětem se bude na zámku v letošní sezóně opět na co dívat. 

Foto Karel Knapp a Jaroslav Hrubý, text Karel Knapp
Napište nám názor

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.