K zámku patří i park

Plánujete-li v jubilejní desáté turistické sezóně navštívit renesanční Linhartovský zámek ze 14. století, nezapomeňte si zajít i do parku v jeho okolí. V současné době zde probíhá regenerace v rámci realizace projektu „Obnova vegetačních prvků zámeckého parku v Linhartovech“, který je spolufinancován z rozpočtu Evropské unie.

 


A to z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj a SFŽP v rámci Operačního programu Životní prostředí, prioritní osa 6 – Zlepšování stavu přírody a krajiny, oblast podpory 6.5 – Podpora regenerace urbanizované krajiny.
 
 
V průběhu prací jsou ošetřovány stávající traviny, kdy dochází k ořezu suchých větví, ošetření dutin stromů, prováděny odlehčovací řezy a opatření proti grafióze. Dochází k probírce v zahuštěných skupinách stromů, odstranění náletů, slabých a nemocných jedinců a zbytečných pařezů.
 
 
Projekt řeší také novou výsadbu stromového a keřového patra, výsadbu nových trvalek. Provádí se vše k záchraně životního prostředí pro vzácného brouka páchníka hnědého.
Náklady za tuto práci jsou v předpokládané výši 5 619 274 Kč. Za vidění stojí i památný strom, dub zimní, jehož stáří je odhadováno na 850 let.
 
Foto archív Město Albrechtice, text Karel Knapp
Napište nám názor

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.