Linhartovský zámek, rozhledna a třeba i golf

  • Home
  • Články
  • Linhartovský zámek, rozhledna a třeba i golf

Červen, školáci jsou v pohybu, začíná doba školních výletů. Učitelé si lámou hlavy, jak pro děti připravit zajímavé a levné výpravy, kam vyrazit na jednodenní, zajímavou a levnou výpravu za poznáním tak, aby výletníci zbytečně hodně času netrávili dlouhým vysedáváním v autobusech nebo vlacích, ale mohli vyrazit třeba i na kolech a protáhnout si tělo při aktivitách, které jsou bezpečné a přitom zajímavé.

Linhartovský zámek…

Prohlídka zámku v Linhartovech, možnost občerstvit se v tři sta metrů vzdálené hospůdce U Kominíka, dále možnost návštěvy nepříliš vzdálené, konstrukčně zajímavé rozhledny na Hraničním vrchu nebo přihlášení se k návštěvě albrechtického golfového areálu s možností vyzkoušet si čím dál tím víc populárnější hru.

Prostřednictvím virtuální prohlídky můžete nahlédnout na část expozic…

Zámečtí průvodci děti seznámí s rozsáhlou expozicí 5 000 baněk a 200 betlémů. Každý zájemce má možnost pořídit si společnou fotografii s papírovými sochami, které vytvořily děti z albrechtické výtvarné dílny pana Jaroslava Hrubého — maxipsem Fíkem a jeho nerozlučnou kamarádkou Ájou, se Svatou rodinou a Třemi králi i s ponocným v nadživotní velikosti.

Loutky, které se používají při natáčení animovaných filmů…

Krásné loutky a pohádkové bytosti vystavuje ve třech místnostech výtvarnice a spisovatelka Šárka Váchová.  Zajímavá je i expozice tvorby světoznámého ilustrátora, kterou zapůjčilo Poštovní muzeum Praha pod názvem „Po stopách Kamila Lhotáka“. Další expozice nabízejí možnost seznámit se s dvěma sty náprstků, pohádkovými postavičkami keramika Jana Kutálka, s milými ilustracemi od Edity Plickové, s dvěma tisíci kapesními kalendáři.

Ája, nepostradatelná kamarádka maxipsa Fíka…

Pozornost nejmenších turistů přilákají dětské pokojíčky a panenky. Starší a technicky nadanější školáky určitě zaujme rozsáhlá sbírka starých fotoaparátů, kamer, videokamer, leštiček fotografií a stativů.

Vstupné pro děti je 20 Kč, pedagogický doprovod má vstup zdarma. 
Foto a text Karel Knapp
Napište nám názor

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.