Noční prohlídka s J. Vernem – příprava

„Verneovky“ – knihy, které jsou často vnímány jen jako četba pro děti. Kastelán Jaroslav Hrubý je ale přesvědčený, že se jedná o typ literatury, k níž se rádi vrací i dospělí. Kdo by neznal příběhy hrdinů z Vynálezu zkázy, Cesty kolem světa nebo dobrodružného vědeckofantastického románu Robur dobyvatel a Robur, pán světa.

 

Právě uvedené knižní tituly jej inspirovaly při přípravě výzdoby pro, dnes již tradiční, noční prohlídku zámku. Průvodci s pomocníky z Linhartov a příznivci Linhartovského zámku otevřou vstupní dveře historického objektu prvním návštěvníkům v sobotu 22. srpna od 21 hodin. Na malé i velké návštěvníky budou v deseti sklepních místnostech čekat vynálezy Julese Verna i podmořský svět.

Nejnovější velkoprostorové papírové plastiky – ponorka Nautilus, množství různě velkých a bohatě zbarvených ryb a možná i vzducholoď Robura dobyvatele. Cestu všemi výstavními prostorami a tajemnou atmosféru nočního zámku bude umocňovat 7 000 svíček, to je o 2 000 víc, než tomu bylo při prohlídce loňské.

Možnost nákupu něčeho dobrého na chuť je samozřejmostí a určitě nebude chybět ani závěrečný ohňostroj. Nezbývá než si přát, aby se akce pro malé i velké vydařila přinejmenším stejně dobře, jak tomu bylo v minulých létech.

Nejnovějších dvacet sedm fotografií z přípravy expozice pro noční prohlídku bylo pořízeno v úterý 28. července 2015. Ve výtvarné dílně Jaroslava Hrubého v Městě Albrechticích za vydatné pomoci stálých spolupracovnic Miluše Kaletové, Pavly Bikárové, Anety Bikárové a Ivety Kolarovčekové přibývá ryb, želv a dalších mořských živočichů. Do konečné podoby spěje i ponorka Nautilus…

Foto a text Karel Knapp

Napište nám názor

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.