O opravách se ještě bude jednat

Patnáctku účastníků jednání na místě samém k navrhované opravě zámku v Linhartovech podle projektu zpracovaného STUDIEM-D Opava s.r.o. tvořilo ve čtvrtek 23. dubna 2015 několik členů obecního zastupitelstva v čele s místostarostou Města Albrechtic panem Martinem Špalkem.

 

 
 
Dále byli přítomni tajemník ing. Hynek Vavera, kastelán Jaroslav Hrubý a pracovník MěÚ Jan Vávra a několik obyvatel obce Linhartovy. Z prohlídky objektu bylo zřejmé, že se na několika místech drolí omítka, přestože fasáda prošla před několika lety celkovou renovací.

 
 
K tématice plánovaných oprav se vyjadřovali především ing. arch. Lubomír Dehner a radní Jan Metzl, který je profesí rovněž stavař.

 
 
Protože se z diskuze k hlavním příčinám vlhnutí zdiva a poškození omítek a především k rozsahu nezbytných oprav a stanovení harmonogramu prací v průběhu jednání nepodařilo stanovit nějaký závěr, problematika se stane předmětem jednání na nejbližším jednání obecního zastupitelstva. Podrobnosti z průběhu jednání v Linhartovech si můžete přečíst v článku redaktora Bruntálského a krnovského deníku Františka Kuby – ZDE.
Foto a text Karel Knapp
Napište nám názor

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.