Podmořský svět a 7 000 svíček

Sobotní noční prohlídka zámku v Linhartovech 22. srpna 2015 byla v desetileté historii zpřístupnění zámeckých prostorů už osmou v pořadí. Kastelán neponechal opět nic náhodě.

Všechno je připravené, dejte mi prosím megafon…

Tentokrát v tříměsíčním předstihu začaly jeho výtvarnou dílnu postupně zaplňovat pestrobarevné papírové plastiky žraloků, ježovek, mečounů a mořských želv.

Přišlo se podívat přes 1 600 návštěvníků…

Malých i větších, vyzáblých i baculatých rybiček s úsměvem i bez úsměvu, vystrašených i zvídavých. Nechyběla ani chobotnice.

Nautilus, potápěč na skútru, žralok, ryby…

Kastelán, opět popustil uzdu své fantazii a pro noční prohlídku zhmotnil řadu ilustrací z knih vtahujících čtenáře dobrodružných příběhů Julese Verna do trojrozměrného světa mořských hlubin.

Líbily se i mořské želvy…

Při pohledu na potápěče na podvodním skútru, stejně jako na ponorku Nautilus, mohli návštěvníci zavzpomínat na dodnes všemi obdivovaný a ceněný film Karla Zemana Vynález zkázy.

Pořád se bylo na co dívat, pořád bylo co fotit…

Iluzi podmořského světa dotvářely rozměrné obrazy mořského dna včetně vodních rostlin a ztroskotaných korábů.

Ani nejmenší návštěvníci se ve sklepeních zámku neztratili…

Na cestu po zámeckém sklepení, po všech místnostech s expozicemi i na cestu za občerstvením svítilo rekordních 7 000 svíček.

Obřadní síň…

Krásnou tečkou za celou akcí byl ohňostroj, jehož autory spokojení diváci ocenili bouřlivým potleskem.

Fotografie Geralda Blondyho – dalších 29 fotografií k nahlédnutí ZDE

Potlesk byl také poděkováním od 1 600 spokojených návštěvníků všem, kteří přiložili obětavě ruku k dílu při zajišťování příjemného neformálního setkání.

Fotografie Aleše Foltýna – dalších 18 fotografií k nahlédnutí ZDE

Řadě dobrovolníků z Linhartov, současných i bývalých žáků výtvarné dílny, jednorázových i stálých zámeckých spolupracovníků.

Noční prohlídka vystavených obrazů má také své kouzlo…

Za pomoc při přípravě expozic, jejich instalaci, zajišťování parkovacích ploch, dopravní obslužnosti, nabídky dobrého jídla i pití, účasti na pořadatelské službě.

Pořád bylo co obdivovat…

„Už vím,“ říká již za ranního kuropění s hadrem v ruce při úklidu zámeckých podlah před zahájením nedělních prohlídek dobrá duše a motor zámku, co připravím pro příští noční zámeckou prohlídku.

Zápis do návštěvní knihy. Jak jinak, poděkování…

Letos byla hlavním exponátem ve sklepení zámku ponorka Nautilus. Příště to bude brontosaurus. Jen netuším, jak jej s dalšími obludami dostanu do sklepa.

Bar „U Netopýra“…

“Nejbližší spolupracovnice zámeckého pána, Miluše Kaletová, rovněž s hadrem v ruce při nezbytném úklidu po úspěšné noční prohlídce zámku dodává: „Tak už je to jasné. Příště se všichni mohou těšit na Cestu do pravěku.“

Ani závěrečný ohňostroj neměl chybu…

Foto a text Karel Knapp (odkazy na fotografie Geralda Blondyho a Aleše Foltýna)
Napište nám názor

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.