U nás můžete, co jinde nesmíte

U nás na zámku můžete, co jinde nesmíte. Alespoň, co se týká fotografování. Od vyhlášení soutěže „Linhartovský zámek očima fotografů“ v těchto dnech uplynulo téměř pět měsíců a do jejího ukončení 15. prosince 2015 už zbývá jen pár dnů.

 

 
 
 
Své fotografie zatím pořadatelům – příznivcům linhartovského zámku pod záštitou města Města Albrechtic zaslalo 18 fotografů. Ne všem autorům snímků malovaných světlem se podařilo vyhovět pravidlům soutěže. Nevadí.
 
 
Mnohdy u snímků nebyla uvedena kategorie, do které patří. U některých nebyly také dodrženy požadované rozměry fotografií a jejich rozlišení, jež by umožňovalo jejich celoroční vystavení na zámku. Někdo poslal fotografií víc, někdo zase nevyužil všech nabízených možností.
 
 
Každý začátek je těžký, proč by tomu u prvního ročníku naší soutěže mělo být jinak. V každém případě si vážíme zájmu všech návštěvníkůl zámku, kteří se do soutěže již zapojili nebo se k tomu ještě chystají.
 
 
Pravidla soutěže umožňují porotě ve složení kastelán zámku Jaroslav Hrubý – výtvarník, Rostislav Král – Reking (reklamní a grafické studio Město Albrechtice) a František Kuba, zástupce šéfredaktora Bruntálského a Krnovského deníku (redakce Krnov) vyhodnotit nejlepší fotografy bez ohledu na splnění technických podmínek.
 
 
Zatím nejmladší účastnici je 7 let a nejstaršímu fotografovi 71. Pro inspiraci do zbývajících soutěžních dnů se můžete podívat na některé ze zaslaných fotografií.

 
 
Možná, že je mezi nimi i nějaký snímek, jenž se v konečném hodnocení objeví mezi oceněnými a jeho autor si v průběhu slavnostního zahájení sezóny 2016 převezme některou z cen, věnovanou do soutěže příznivci linhartovského zámku, Městským úřadem Město Albrechtice nebo panem Rostislavem Králem. 
 
 
 
Napište nám názor

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.