Vernisáž – 4. července 2015 v 18 hodin

4. července 2015 v 18 hodin – zahájení výstavy obrazů náchodského malíře Jiřího Kodyma, souboru fotografií ke 100. výročí vysazení kamzíků v Jeseníkách, který ve spolupráci s o.s. "Jesenický kamzík" a Vlastivědným muzeem Šumperk sestavil Jiří Pecháček, dále prací polských výtvarníků. Díla bude možné zhlédnout do 29. července vždy v pátek, sobotu a neděli v době od 11 do 16 hodin.

 


 

Akademický malíř Jiří Kodym se narodil 12. února 1927 a zemřel 26. prosince 2009. Do Náchoda, jehož motivy lze najít na desítkách jeho prací, zejména grafických listů, se přistěhoval v roce 1954. Jeho výtvarné dílo je dnes součástí národního dědictví. V roce 2004 obdržel Jiří Kodym Cenu Kulturní a sportovní nadace za dlouholetou výtvarnou činnost.

 

 
Jiří Pecháček, autor výstavy souboru fotografií, se narodil ve Slezsku v roce 1941. Celý život pracoval jako geodet. Jeho velkou láskou je fotografování zvěře v přírodě – „lovy beze zbraní“. Především se zaměřuje na kamzíky a tetřevy. Zájem především o kamzíky vysazené v Jeseníkách jej přivedl k přípravě výstavy souboru snímků svých a dalších, stejně nadšených fotografů z o.s. "Jesenický kamzík"a Vlastivědného muzea Šumperk. Na uvedené téma už realizoval řadu přednášek a výstav, zajímá se také o větrné mlýny, věnuje se literatuře, napsal knihu o kamzících, jejíž součástí je velké množství fotografií.
 

 

Napište nám názor

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.