Zahájení Mezinárodního kulturního léta

V sobotu 23. května 2015 v 10 hodin bude na zámku zahájeno Linhartovské kulturní léto 2015, začne tak i jubilejní desátá turistická sezóna. Pro návštěvníky je mimo úvodní vernisáže prací českých a polských výtvarníků připravena řada nových tematických expozic, které zaujmou i pobaví jak dospělé, tak děti. Autogramiáda pražských výtvarnic paní Šárky Váchové a paní Edity Plickové, 190 papírových, dřevěných a keramických betlémů, 5 000 vánočních baněk, 2 000 kapesních kalendářů, přes dvě stě zajímavých fotografií, šedesát obrazů.Plakáty v plné velikosti s kompletní nabídkou zahajovacího programu ZDE

Nedočkavější návštěvníci mají již nyní možnost nahlédnout prostřednictvím virtuální prohlídky na část expozic. K dispozici je šest sférických panoramat zámeckých prostorů. 

Pro výběr zobrazení a jejich zvětšení na celou plochu obrazovky využijte ikonky.

Děti se mohou těšit na nové prostorové práce – Tři krále, přinášející netradiční dary, vánoční strom a k již dříve vystavenému maxipsu Fíkovi přibude jeho nepostradatelná kamarádka Ája. K dobré pohodě přispěje dětská hudební skupina SAH z Krnova, od 11 hodin bude hrát k poslechu i tanci hudební skupina Mother Follou Chairs z Přerova.

 

Na své si přijdou nejen dospělí… (pro dalších 71 fotografií klikněte ZDE)

Vstupné ve výši 40 Kč pro dospělé a 20 Kč pro děti vás může přijít na polovinu, pokud se nebráníte nostalgii a nebojíte se ani trochy recese a přijdete v dobovém oblečení ve stylu třicátých let. Tedy stejně, jak přišla řada návštěvníků při zahájení prvního Linhartovského léta v roce 2006 (video ZDE).

 

Mimo krátkého videa je k nahlédnutí 21 dalších fotografií – klikni ZDE.Napište nám názor

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.