Zámek a zámecký park na jaře

Jaro konečně začíná vyhrávat nad zimou. Objevují se první květy, které neponičilo ani nedávné ochlazení doprovázené sněhovými přeháňkami. K životu se probouzí i zámecký park, jenž v druhé polovině minulého roku prošel regenerací v rámci realizace projektu „Obnova vegetačních prvků zámeckého parku v Linhartovech“ (podrobnosti ZDE), další zahradnické úpravy pokračují i v dnešních dnech.

 

Šest sférických panoramatických fotografií (ovládání pomocí ikonek)

Změna počasí vytvořila podmínky k předběžné prohlídce celého zámeckého areálu starostou Luďkem Volkem a místostarostou Martinem Špalkem za doprovodu kastelána Jaroslava Hrubého a jeho spolupracovnice Miluše Kaletové, členkou městské rady Města Albrechtic.

Cestou od altánu…

Ukázalo se, že je potřeba zajistit vyhrabání listí, opravit střechu altánu a oplocení nad nebezpečným srázem nad železniční tratí. Přesto, že přibyly nové odpadkové koše, bohužel umístěné přímo u opravených laviček, a je připraveno vedení pro instalaci další elektrické lampy, na několika místech zámecké budovy odpadává omítka, pod věž stéká povrchová voda, rovněž je potřeba opravit nátěry.

V parku je pořád na co se dívat…

Právě proto je na čtvrtek 23. dubna 2015 na 15 hodin připraveno jednání na místě samém k navrhované opravě zámku v Linhartovech podle projektu zpracovaného STUDIEM-D Opava s.r.o., který se zabývá řešením mimo již uvedených problémů také hydrofobizací, oplechováním říms a frontonů. K jednání jsou zváni nejen zastupitelé, ale i zájemci z řad veřejnosti. Všem přítomným bude na otázky odpovídat ing. arch. Lubomír Dehner. 

Foto a text Karel Knapp
Napište nám názor

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.