20. srpna 2016 – noční prohlídka zámku

Letní část sezóny 2016 na zámku v Linhartovech se přiblížila ke svému vyvrcholení, kterým je tradiční noční prohlídka. Nažloutlé světlo osmi tisíc svíček bude 20. srpna provázet malé i velké návštěvníky cestou kolem stálých i přechodných expozic uměleckých výtvorů autorů nejenom z České republiky, ale i z Polska.Nejnověji kolem prací, jež byly představeny veřejnosti při vernisáži 6. srpna. Zavede je i do prostorů, kam se běžně jen tak někdo nedostane. Do zámeckého sklepení. Stačí sejít několik schodů a budete se nacházet v jiném světě. Po loňské expozici kašírovaných postav, ryb, zvířat, ale i ponorky a potápěčů zrozených především v knihách o podmořském světě Julesa Verna, přichází letos kastelán s „obludami“ patřícími do hlubokého pravěku.

Zatím se zvířata suší za dozoru J. Hrubého před výtvarnou dílnou…

V tajuplném přítmí sklepních místností s klenutými stropy budou pohyb příchozích pozorně sledovat ještěři, ptáci, dinosaurus či brontosaurus.

 

 

Podívejte se na krátké video…A jak tajemně dodává i kastelán Jaroslav Hrubý, možná dorazí i mamut. A kde se svými pomocníky při vytváření pravěkého světa hledal inspiraci? V knihách s ilustracemi Zdeňka Buriana a především ve své fantazii. A ta, jak je známo všem, nezná hranic. Nevěříte? Přijďte se v sobotu 20. srpna 2016 sami přesvědčit. Letos se dveře zámku otevřou již ve dvacet hodin. Určitě se bude na co dívat. Pořadatelé neopomněli připravit dostatečně velká parkoviště v těsném sousedství zámku, a co je stejně důležité, také dobré občerstvení. Grilované steaky, guláš a nápoje všeho druhu.

Foto-video a text Karel Knapp

Napište nám názor

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.