Igráček, Nebojsa, medvědi, mapy i letadla…

  • Home
  • Články
  • Igráček, Nebojsa, medvědi, mapy i letadla…

Zatím co již byla na většině zámků a hradů zahájena turistická sezóna, na zámku v Linhartovech je to každoročně, a tedy i letos, jinak. Po velmi úspěšném Velikonočním jarmarku, který navštívilo 1 400 lidí, se začalo hned s úklidem a přípravami podmínek pro zajištění instalací nových expozic pro nadcházející sezónu.Stačí se podívat na propagační plakát, jenž zve první zájemce o návštěvu zámku na sobotu 21. května 2016 na 10 hodin, aby bylo každému jasné, že počet nových expozic je úctyhodný.

 

Krátké video z instalce Igráčka a příprava dalších expozic…Malí i velcí si budou mít opravdu z čeho vybírat. Modely letadel, rozšířená expozice podmořský svět Julese Verna o potápěče v nadživotní velikosti i o bájnou rybu pro námořníky Nebojsy.

Kastelán Jaroslav Hrubý je už teď Nebojsa…Dále ilustrace pro malé i velké – Poštovní muzeum Praha, ručně malované mapy – Zlín, rod Haugwitzů – Praha, křišťál a porcelán – Rakousko, cínoví vojáčci – Opava, panenky, expozice medvídků, porcelánové polévkové mísy a omáčníky – Brno a legendární Igráček – Brno. Z posledních tří jmenovaných expozic se má nejlíp Igráček.

Propagační plakát Technického muzea v Brně… Ten už se na zámku zabydlel. Do tří místností naistaloval pan Zdeněk Rauš, pracovník oddělení produkce výstav a správy památek z Technického muzea v Brně, několik set různých postaviček a dalších známých hraček, jejichž výrobcem a majitelem je firma „Efko“.

Bajná ryba může klidně zhltnout i ponorku… 

Foto, video a text Karel Knapp

 

Napište nám názor

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.