Na rozhlednu nebo na zámek. Můžete obojí

V sobotu 11. června 2016 bude pod dvouvěžovou rozhlednou, postavenou na Hraničním vrchu, rušno. V devět hodin se pokusí zdolat co nejrychleji 149 schodů ojedinělé vyhlídkové stavby a překonat převýšení 25 m první „závodník“ druhého ročníku sportovně zábavné soutěže, pořádané Městským úřadem Město Albrechtice pod názvem „Město běží na věže“.

 

Akce se může zúčastnit na vlastní nebezpečí (zdravotní služba v prostoru startu je zajištěna) každý, kdo si troufá vyzkoušet svoji fyzickou kondici a při prezentaci, která začíná v 8.30, se nechá zapsat ke startu v některé z ženských nebo mužských věkových kategorií (chlapci a dívky do 15 let, dále ženy a muži 16-30, 31-40, 41-50, 51-60, 61 a více let).

Vystoupejte po schodem rozhledny prostřednictvím krátkého videa…

Absolutním vítězem prvního ročníku a držitelem putovního poháru se stal Martin Pobucký, jenž náročnou trasu zvládl za 30,13 sekundy. A protože, jak říká klasik. Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se. Bez ohledu na to, kdo obdrží medaili, diplom nebo jen účastnický list. Každý, kdo zvládne celou soutěžní trasu, bude odměněn krásným výhledem do krajiny a dobrým pocitem, že udělal něco prospěšného pro své zdraví. Linhartovský zámek z rozhledny, ležící na trase Městského turistického okruhu, stejně jako rozhledna, sice neuvidí.  Vydat se k němu ale přesto může. Pěšky, vycházkovým tempem, po značené turistické trase vedoucí zčásti Polskem, ve směru toku řeky Opavice. Nebo na kole, motorce či autem přes Město Albrechtice. I na zámku je toho v letošní sezóně hodně k vidění. Jak pro děti, tak i pro dospělé.

Video a text Karel Knapp

Napište nám názor

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.