Systém značení trasy turistického okruhu

Městský turistický okruh spojuje atraktivní cíle Města Albrechtic:

VRCH DUBÍPOUTNÍ HORAZŘÍCENINA BURKVÍZZÁMEK LINHARTOVYROZHLEDNA HRANIČNÍ VRCH a KAPLIČKA BISKUPICE – SMĚR VRCH DUBÍ. Součástí posledně uvedené trasy je POHÁDKOVÁ STEZKA.

 


Trasa okruhu je vyznačena vlastním turistickým značením. V terénu nehledejte hustou síť značek malovaných na stromy. Celou trasou vás bezpečně provede systém 22 rozcestníků vzdálených od sebe přibližně 2 kilometry.

 

Trasa okruhu je vyznačena vlastními turistickým značením…

Jsou označeny tabulkou s názvem místa, kde se nacházíte, a směrovkami. Na směrovce je uveden hlavní cíl a pod ním nejbližší cíl, včetně popisu trasy. Popis je většinou doplněn schématickou mapkou. V členitém terénu je značení řešeno malými směrovkami.

 

Jedno z důležitých orientačních míst "U Boroviček"…

Značení okruhu je na důležitých orientačních místech doplněno přehlednou turistickou mapou 1:25 000 s vyznačením trasy okruhu a atraktivních cílů – najdete je u devíti rozcestníků. Městský turistický okruh propojuje 5 atraktivních cílů v okolí Města Albrechtic.

 

Přehledná mapa turistického okruhu v měřítku 1:25 000

Trasa o celkové délce 28 kilometrů je středně náročná, vhodná i pro rodiny s dětmi a nabízí nádherné pohledy nejen na Město Albrechtice, ale i na Jeseníky, Osoblažskou pahorkatinu i polské roviny. Na své si přijdou i milovníci horské turistiky při výstupu na Poutní horu (převýšení 300 metrů) či náročnější výšvih pašeráckou stezkou podél polské hranice na Hraniční vrch se stejnojmennou rozhlednou.

 

Městská informační tabule…

Části okruhu vedoucí po lesní či polní cestě jsou sjízdné i pro cyklisty či rodiče s kočárky (přibližně 18 kilometrů).

 

Foto Karel Knapp, text ing. Ivan Roller – autor systému značení trasy rozcestníky

Napište nám názor

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.