Trojvernisáž – sobota 6. srpna v 18 hodin

Sobota 6. srpna 2016 od 18 hodin je dle zámeckého kalendáře vyčleněna pro další z trojvernisáží v letošní turistické sezóně. Vystavovat tentokráte budou paní Karla Klusoňová a Tess Gemelová, pan Paweł Uchorczak z Polska i další výtvarníci od našeho severního přeshraničního souseda.

Paní Karla Klusoňová představí své originální paličkované krajky. Její rozsáhlejší i drobnější výtvory jsou ke zhlédnutí v Evropském domě, mají své místo i v papežské rezidenci ve Vatikánu. Stejně tak byly vystaveny v Mezinárodním muzeu krajky v německém Nordhalbenu, jak je uvedeno na webu autorky. Zatímco dříve zpracovávala folklórní a tradiční motivy, později začala tvořit podle svých návrhů, nevyhýbá se ani abstrakci. Jak chválí četní návštěvníci jejich výstav: „… její krajky jsou jako utkané ze snů a vánků …“

Obrazy malované exotickou technikou „ebru“ od paní Tess Gemelové  z Lichnova jsou dalším lákadlem k účasti na srpnové trojvernisáži. Bližší podrobnosti o turecké technice malování na vodě se můžete dočíst v článku Františka Kuby v Krnovském a bruntálském regionu.

Další zajímavosti jsou dostupné rovněž na webu autorky nebo na navazujícím facebookovém profilu ZDE. A co je nejpodstatnější. Paní Gemelová bude zmíněnou výtvarnou techniku přímo na vernisáži předvádět.

 

Mezi výrazné fotografy, kteří vystavovali své práce na linhartovském zámku, se v sobotu 6. srpna přiřadí i polský autor Paweł Uchorczak. Vystavuje zajímavé fotografie jihomoravské krajiny. O šíři jeho profesionálního rozletu se můžete přesvědčit rovněž prostřednictvím jeho facebookového profilu.

Fotograf Paweł Uchorczak…

Všechna vystavená díla, jako již tradičně, doplní práce dalších polských výtvarníků.

 

Do zámku neprší, ani v něm není horko. Proč si tedy nenajít čas, jak příjemně strávit sobotní podvečer na linhartovském zámku. Těšíme se na vaši návštěvu.

Text Karel Knapp

Napište nám názor

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.