Vánoční jarmark – 3. prosince 2016

Kdo by neznal písničku „Vánoce, Vánoce přicházejí…“. Zejména děti se na Vánoce těší. Ať ještě věří na Ježíška, nebo ne. Vánoce, především pro maminky a babičky, však nejsou jen svátky klidu, setkávání s blízkými, se všemi, které máme rádi.

 

Pomalu se blíží doba, kdy v kuchyních začne vonět cukroví, ale i doba, kdy zejména mužská část rodiny začne na poslední chvíli shánět dárky pod stromeček. Příležitostí k takovým nákupům pod jednou střechou je i tradiční, letos již devátý, Vánoční jarmark na zámku v Linhartovech.

 

V sobotu 3. prosince 2016 se začnou od časného rána zaplňovat všechny prostory v zámku, na jeho nádvoří i ve vstupním areálu prodejními stánky s výtvory lidových tvůrců. Řezbářů, výrobců dřevěných, pletených nebo šitých hraček, tvůrců originálních skleněných předmětů a broží, cínových šperků, malířů na sklo, lidové keramiky, formiček na pečení cukroví, vánočních ozdob, adventních věnců, pedigu, svíček, medu a dalších včelích produktů. Určitě bude z čeho vybírat. Pro děti je připravena Ježíškovská pošta. Nebude chybět ani široká nabídka teplých a studených nápojů všeho druhu pro malé i velké, pečené kaštany, bramborové placky.

Milovníci tradiční kuchyně určitě nepohrdnou zabíjačkovými i dalšími pochoutkami a dobrotami. Kastelán Jaroslav Hrubý při přípravě jarmarku mohl z kapacitních důvodů využít jen nabídky 80 prodejců. Dvacet z nich bude za zámku prodávat poprvé. Na rozdíl od prodejců z Čech, Moravy a Slezska, kteří se začnou připravovat na místě již od brzkých ranních hodin, pro návštěvníky vše vypukne v 9 hodin za symbolické vstupné 20 Kč. Zámecké dveře se uzavřou v 16 hodin. Sympatické je, že MěÚ úřad Město Albrechtice, jenž předvánoční akci zaštiťuje, zajistil pro zájemce bezplatnou autobusovou přepravu z Města Albrechtic od MěÚ k linhartovskému zámku a zpět s následujícími časy odjezdů:

 Odjezd od MěÚ Město Albrechtice směr zámek  9.00, 10.30, 12.00, 13.30
 Odjezd z Linhartov směr MěÚ Město Albrechtice  9.15, 10.45, 12.15, 14.45 

Příznivci linhartovského zámku se těší na vaši návštěvu.

Foto a text Karel Knapp

Napište nám názor

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.