Velikonoční jarmark – 12. března 2016

Do slavnostního zahájení 11. turistické sezóny na linhartovském zámku a Mezinárodního kulturní ho léta chybí ještě hezkých pár dní. To ale neplatí pro první akci v letošním roce, pro Velikonoční jarmark.  

 
V sobotu 12. března se začnou od brzkých ranních hodin, často ještě za tmy, zaplňovat všechny místnosti historického objektu prodejními stánky a stánky řezbářů a dalších uměleckých řemeslníků z Čech, Moravy i Slezska. Tak, aby vše bylo připraveno hned pro první návštěvníky, pro něž se zámecké brány otevřou v 9 hodin ráno a i pro ty, kteří se třeba o něco opozdí, až do ukončení jarmarku v 16 hodin.
 

Počet prodejců a vystavovatelů, kterých je přes čtyřicet, bude obdobný, jak tomu bylo na Velikonočním jarmarku v roce 2015 s tím, že se čtvrtina z nich představí návštěvníkům vůbec poprvé. Keramika, košíkářské výrobky, domácí marmelády, šperky, včelí med, pedig, koření a bylinky, malovaný textil, svíčky. Ale také zabíjačkové pochoutky, punč a další občerstvení.

Ilustrační video ze zámku – Velikonoční jarmark 9. dubna 2011Bude tu možnost na vlastní oči vidět, jak se některé umělecké či užitkové zboží vyrábí. Příležitost k nákupu i k neformálním a pohodovým setkáním s přáteli a známými. To vše je důvodem k příjemné předjarní procházce, výletu na kole, autem či vlakem na zámek do Linhartov. Těšíme se na vaši návštěvu.

Napište nám názor

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.