Městský turistický okruh – vrch Dubí

Městský turistický okruh spojuje atraktivní cíle Města Albrechtic:

VRCH DUBÍPOUTNÍ HORAZŘÍCENINA BURKVÍZZÁMEK LINHARTOVYROZHLEDNA HRANIČNÍ VRCH a KAPLIČKA BISKUPICE – SMĚR VRCH DUBÍ. Součástí posledně uvedené trasy je POHÁDKOVÁ STEZKA.

Celý okruh je dlouhý 28 kilometrů. Trasa okruhu je vyznačena vlastním turistickým značením. V terénu nehledejte hustou síť značek malovaných na stromy. Cestami vás provede SYSTÉM ZNAČENÍ TRASY. To je 22 rozcestníků vzdálených od sebe přibližně 2 kilometry.


Městský turistický okruh vás provede částí vycházkové stezky vrch Dubí LČR středně náročným terénem po pěšinách a lesních cestách kolem stejnojmenného vrchu (558 m n. m.)

Stezka začíná  u kapličky na okraji zámeckého parku v Hynčicích.  Na stezce se nachází místo s vyhlídkou na Město Albrechtice s krytým odpočívadlem a na několika místech na trase jsou umístěny lavičky.
 
Trasa vede hezkými místy s mnoha skalními výchozy a pestrými lesy. O obnovu historických lesních chodníků navazujících na zámecký park se zasloužili učitelé a děti ze Základní školy v Městě Albrechticích, členové místního Turistického oddílu TJ a zaměstnanci LČR – Lesní správy Město Albrechtice.

 

Foto Karel Knapp, text ing. Ivan Roller

Napište nám názor

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.