Zámecká sezóna slavnostně zahájena

Krásné slunečné počasí provázelo v sobotu 21. května slavnostní zahájení turistické sezóny a Kulturního léta 2016. Přestože bylo v blízkém okolí nespočet dalších kulturních a sportovních akcí, přilákalo otevření zámku více jak tři sta návštěvníků a hostů. Úvodní zámecký program měl co nabídnout.

 
 
Vítání hostů, oceňování účastníků fotografické soutěže…

Nechyběla vernisáž vystavených výtvarných prací a fotografií, stejně jako vyhodnocení a ocenění fotografů, kteří se v sezóně 2015 nebáli podívat objektivem fotoaparátů do zámeckých prostor, přilehlého parku a obce Linhartovy. Absolutním vítězem soutěže a zároveň nejstarším účastníkem se stal pan Bořivoj Kubala. 

 
Mezi oceněné ve fotografické soutěži patřila i nejmladší účastnice…

V kategorii žen paní Hanrathová a v kategorii mužů pan Jiří Kelnar. Nejmladší oceněnou účastnicí se stala Veronika Vysluchová. Zvláštní cenu poroty si ze zámečku odnesly paní Jana Kadlíková a Valentýna Chudobová.

 

Mgr. Svatopluk Richard Vladislav Norbert von Haugwitz z Biskupic… 
 
Slavnostní charakter první květnové akce umocnila přítomnost jeho jasnosti HSH Mgr. Svatopluka Richarda Vladislava Norberta von Haugwitz z Biskupic, vládnoucího knížete rodu, jenž v minulosti patřil mezi vlastníky linhartovského zámku. Všem přítomným nejen ochotně odpovídal na dotazy, ale i s radostí vyhověl i zájemcům o pořízení společné fotografie.
 
Slavnostním zahájením slovem provázela paní Miluše Kaletová…
 
Jak ve svém průvodním slovu mimo jiné řekla paní Miluše Kaletová, sobotou začal průvodcovský maraton, který bude ukončen až poslední den v říjnu. Neopomněla ani posluchače shromážděné na zámeckém nádvoří seznámit s vystavujícími autory a všemi expozicemi.
 
Vládla příjemná a přátelská atmosféra…
 
Děti upozornila na možnost vyzkoušet si odvahu a prolézt útrobami obří bájné ryby a získat tím jedinečný diplom s titulem „Linhartovský nebojsa“.
 
Poděkování organizátorům sděluje pan Martin Špalek, místostarosta… 
 
Za město Město Albrechtice pozdravil hosty, vystavovatele a návštěvníky místostarosta pan Martin Špalek. Neopomněl ani poděkovat kastelánovi Jaroslavu Hrubému, paní Miluši Kaletové a všem jejich spolupracovníkům, kteří se rovněž podíleli na přípravě zámecké sezóny 2016, za výborně odvedenou práci.
 
Kastelán Jaroslav Hrubý děkuje za návštěvu…
 
Zámek se prostě stal vyhledávanou památkou našeho regionu. Vysokou návštěvnost zaznamenávají i jeho webové stránky, které zhlédlo již 100 000 návštěvníků.

Foto Jaroslav Hrubý ml., text Karel Knapp

<

Napište nám názor

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.