Nakonec se na rozhlednu neběželo

Linhartovský zámek, stejně jako svou dvouvěžovou konstrukcí unikátní rozhledna v České republice na Hraničním vrchu, leží na Městském turistickém okruhu. Zatímco zámek láká turisty za jakéhokoliv počasí, při návštěvě rozhledny je počasí důležité. V sobotu 10. června se ale moc nevyvedlo.

Na tento den připravil Městský úřad Město Albrechtice pod vedením místostarosty Martina Špalka již III. ročník netradiční soutěže běhu na rozhlednu pod názvem „Město běží na věže“.

 Soutěž určená pro všechny sportovce a do jisté míry i recesisty bez rozdílu věku, kteří chtějí vyhrát a zároveň se nebojí prohrát. Pro odvážlivce, kteří by si troufli co nejrychleji zdolat 149 schodů a překonat tak 25 výškových metrů, by čekalo v cíli vítězství v případě, kdyby všechny plány pořadatelů nepřekazilo počasí. Vítr, silný a vytrvalý déšť zhatily plány jak organizátorům, tak odvážným amatérským sportovcům. Klání muselo být z bezpečnostních důvodů zrušeno. Kdo se ale dostavil a i přes nepřízeň počasí vystoupal až na vrchol rozhledny, nelitoval. I mlhavé počasí nabízelo zajímavé výhledy do okolní krajiny. Náhradní termín běhu byl určen na konec prázdnin, případně počátek září.

Video a text Karel Knapp

Napište nám názor

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.