Velikonoční jarmark s rekordní účastí

Rekordní, více než dvoutisícová návštěvnost devátého Velikonočního jarmarku na zámku v Linhartovech byla tou nejlepší odměnou především kastelánovi Jaroslavu Hrubému a Miluši Kaletové za několikaměsíční přípravu této první akce roku 2017.

 

Krátké video z jarmarku včetně pohledu do zámeckého parku…Důvod ke spokojenosti s odvedenou prací může mít i dalších devět stálých členů zámeckého realizačního týmu, kteří zajišťují pořadatelskou službu, obsluhu v pokladně nebo provoz na parkovištích. Bez nich by jarmark v sobotu 1. dubna jistě neměl tak pohodový průběh.

 

V průběhu soboty navštívilo Velikonoční jarmark přes 2 000 návštěvníků…

Spokojeni byli i zájemci o nákup většinou ručně vyráběného zboží z přírodních materiálů nebo dobrého občerstvení. Výši tržeb si pochvalovalo asi sedmdesát prodejců, obsadili dvacet pět místností nádvoří zámku i prostor před ním. Krásné slunečné počasí zlákalo řadu lidí k neformálnímu setkání také u dobrého jídla a pití, ať již na zámku nebo v přilehlém zámeckém parku.

 

Dobroty se prodávaly i před vstupem do zámku…

Využity byly lavičky, různé kameny, stejně jako trávník. Někteří malí i velcí akčněji založení návštěvníci měli možnost se za symbolickou částku podívat na svět z koňského hřbetu. Linhartovský zámek je po celou dobu své novodobé existence známý jako místo bez stálého mobiliáře, cenných výtvarných obrazů a předmětů. Místo, kde se několikrát do roka mění velká část expozic.

 

Nabídka byla opravdu široká…

Místo, kde se v průběhu sezóny pořádá několik vernisáží výstav obrazů, fotografií a dalších uměleckých artefaktů nebo již vyhlášená noční prohlídka. Místo, jež je centrem kulturního dění na Albrechticku a které určitě stojí za opakovanou návštěvu.

 

Děti si také vybíraly…

Zámek vykazuje dlouhodobě vysokou návštěvnost srovnatelnou s jinými historicky cennějšími historickými objekty v České republice. Svou roli v tom hrají i různé propagační aktivity. Četná komunikace kastelána Jaroslava Hrubého prostřednictvím mailů, osobních návštěv, rozesíláním pozvánek, plakátů.

 

Kastelán Jaroslav Hrubý…

Pravidelná aktualizace zámeckého webu. Za výbornou spolupráci při propagaci si zaslouží poděkování Turistické a informační centrum Krnov, Český rozhlas Ostrava a řada dalších. Nepominutelný podíl na růstu návštěvnosti zámku má také město Město Albrechtice, pod jehož záštitou se akce konají a který na svých bedrech nese veškeré provozní náklady.

 

I procházka zámeckým parkem měla své kouzlo…Ti, kteří chtěli využít sobotní den do konce a raději „chodí po svých“, si možná nenechali ujít i výšlap k nedaleké rozhledně ojedinělé konstrukce Na Hraničním vrchu nad Městem Albrechticemi, absolvovali s dětmi Pohádkovou stezku ke krtečkově studánce, návštěvu Minimuzea kočárků v Městě Albrechticích nebo si vyzkoušeli, jak se hraje golf v krásném sportovním areálu v jeho těsné blízkosti.

Foto, video a text Karel Knapp

Napište nám názor

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.