27. září – Helverova noc, divadelní představení

Není to tak dávno, kdy na zámku předvedla své umění Kočovná divadelní společnost Petry Severinové inscenací Jan a Jiří všechny smíří. Veselohra pojednávající o husitském období všechny dobře pobavila. Není proto divu, že kastelán Jaroslav Hrubý spolu s Příznivci Linhartovského zámku a pod záštitou města Město Albrechtice nezaváhal a opět pozval na zámek členy divadelního spolčení „ČERVIVEN SENIOR“.

Divadelní hru Helverova noc napsal současný polský historik, profesor a dramatik Ingmar Villqist. Komorní drama pojednává o soužití dvou mladých lidí, kteří společně prožívají své osudy v nelehké době konce třicátých let minulého století.

Divadelní soubor „ČERVIVEN SENIOR“ navštívil zjara s touto inscenací několik amatérských divadelních přehlídek na Moravě. Ohlasy byly velmi povzbudivé a soubor si dokonce odvezl z Ostravy několik cen poroty za samotné nastudování a herecké výkony. Režisérkou inscenace Helverova noc je paní Petra Severinová, postavy Karly a Helvera ztvárňují mladí, nadšení amatérští herci Marta Černá a Adam Růžička.

Z propagačního plakátu na nás vykukuje hlava albrechtického Adama Růžičky. Už dnes se tedy můžeme těšit na čtvrtek 27. září 2018, kdy v 18 hodin začíná představení vhodné pro diváky od 15 let za dobrovolné vstupné.

Text Karel Knapp