Další expozice a dobrá zpráva z města

V sobotu 21. dubna dopoledne by se nikomu obvyklé nabídky k příjemnému posezení na zámeckém nádvoří nedostalo. Spíš by se na ni v tom shonu zapomnělo. Ne proto, že by se kastelán nějak změnil. Jen bylo zřejmé, že to, co mu chybí, je čas.

 

Zřejmě zcela nový pohled na zámek…

To ale u něj není vůbec nic nového. Od sobotního rána se svými spolupracovníky Miluší Kaletovou a Adamem Růžičkou připravovali expozici ojedinělých a krásných plechových hraček z náchodské firmy KOVAP, pobočky Semily.

 

Sbírka miniatur likérových lahviček z pozůstalosti p. Haralda Rosnera…

V předchozím týdnu byly instalovány přibližně dva tisíce miniatur likérových lahviček z pozůstalosti pana Haralda Rosnera. K již mnoha novým expozicím přibyla keramická sluníčka p. Knappové a Kaletové, andělíčci p. Hrubého, rozsáhlá sbírka modelů hradů a zámků od p. Petra Voráčka.

.

Modely hradů a zámků p. Petra Voráčka...

Dále pak sovy p. MVDr. Tichého, sloni p. Křištofové, retro hračky p. Zdvihala, karafy manželů Kostkových, autíčka p. Kocourka, zvonečky p. Linhartové, keramika p. Vítečka a náprstky p. Závodné.

 

Expozice zajímavých uměleckých výtvorů Vladimíra Vítečka…

Je toho dost a dost. Zámecká sezóna 2018 bude zahájena 12. května. Než se tak stane, projíždějící turisté se zatím mohou projít zajímavým zámeckým parkem, obdivovat zámeckou budovu obklopenou jarní přírodou nebo umožnit zábavu dětem na novém dětském hřišti. A ještě jedna dobrá zpráva závěrem.

 

Fotografie zámku ze soboty 21. dubna 2018…

Město Město Albrechtice bylo úspěšné s podáním projektu „Slezsko bez hranice III – hrady a zámky“, který bude z 85% financovaný z Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika. Ale o tom víc někdy příště.

Foto a text Karel Knapp

Napište nám názor

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.