Největší akce „Noční prohlídka 18. 8. 2018“

  • Home
  • Články
  • Největší akce „Noční prohlídka 18. 8. 2018“

Ale ještě týden před tím se můžete přijít podívat do parku…Pravidelné večerní prohlídky zámku v době letních prázdnin vždy v úterý, středu a ve čtvrtek se zahájením v 18 hodin. Další prohlídky v pátek, sobotu a v neděli pak od 11 do 16 hodin. Podrobné informace k otvírací době ZDE. V případě větších skupin je možné dohodnout s kastelánem Jaroslavem Hrubým i jiné doby a dny zahájení prohlídek.


Největší akce sezóny… Noční prohlídka i ohňostroj…

Blíží se největší akce letošní turistické sezóny – „Noční prohlídka 18. srpna 2018“. Na všechny, kteří si nenechají utéct příležitost projít se poněkud ztemnělým zámkem, osvětleným jen mihotavými plamínky 9 000 svíček (což je asi nejen v ČR rekordní počet), čeká řada příjemných překvapení. Děti se mohou těšit na úžasný svět pohádek a Večerníčků.

V zámeckém sklepení na ně budou vykukovat Ferda Mravenec, Beruška i Brouk Pytlík. Účast přislíbili také Štaflík se Špagetkou i Křemílek s Vochomůrkou. Kastelán mluvil i o několika zatoulaných Karafiátových Broučcích. I dospělí se budou mít bezpochyby na co dívat.

Vždyť jen procházka nočním zámkem má své neopakovatelné kouzlo. A co teprve řada expozic. Od těch stálých, až po ty nejnovější. Retro hračky i porcelánové nádobí, řezbářské práce, 2 000 miniatur lahviček s alkoholickými nápoji z celého světa, sbírky panenek, keramických postaviček od Jana Kutálka, modely českých zámků a hradů, výstava Poštovnictví – obrázky Adolfa Borna.

A co také není k zahození – než odstartuje tradiční velký ohňostroj ve 22.45, možnost občerstvení v zámeckém parku. Pořadatelé slibují, že na prodejních pultech nebudou chybět steaky, hranolky ani klobásky či jiné pochutiny. A určitě dostatečné množství nápojů různého druhu. Pivo a limonády v to počítaje. Myslím, že se máme opět na co těšit.


Vernisáž na zámku – 28. července 2018…

Sobotní horké letní počasí, které přetrvalo až do podvečera, lákalo víc na koupaliště, než k návštěvě zámku v Linhartovech. Přesto se, jako obvykle, našlo dost milovníků výtvarného umění, kteří dorazili na vernisáž.

Video od Karla Knappa…

Dřevořezeb manželů Milady a Jaroslava Kundrátových z Bukovan a kresleného humoru René Janoštíka, žáka Jiřího Wintera – Neprakty.

Své umění představili výtvarnice z Polska. Chojnacka Elźbieta Ewa, Domańska Malgorzata, Hordyńska Miroslava Mira, Ksieźak-Zelmańska Barbara, Juszczak Zuzanna, Pindelska-Jarosz Graźyna, Rogowska Anna Maria a Serafin-Noga Ursula.

Video od Jindřicha Honzíka…

Video zaměřené na řezbářské práce Milady a Jaroslava Kundrátových z vernisáže pořídil pan Jindřich Honzík, který nejenom, že pořizoval záznam, ale měl k výstavě pod názvem "Náš dřevěný svět" průvodní slovo.

Obrazy malované voskem představily paní Helena Hrubá a Marcela Kováčová. Příjemné prostředí linhartovského zámku po ukončení vernisáže vybízelo k posezení na balkóně s malým občerstvením, k neformálnímu popovídání si mezi mnohdy předtím neznámými lidmi i k volné prohlídce celého zámku.

Kdo v sobotu 28. července dorazil, určitě nelitoval.

Foto, video a text Karel KnappNapište nám názor

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.