Pavel Bártek létal kolem zámku

Dříve zcela výjimečná věc, dnes téměř běžná. Fotografie a videa pořizovaná ze vzducholodí a později z letadel dnes nahrazují záběry z dronů. Neobvyklé pohledy na krajinu, města i obce, stejně jako na historické památky, zaujmou téměř každého. A zvláště, pokud jsou pořízené nejen technicky, ale i kompozičně dobře.


Jedním z pilotů dronů, který se pořizováním fotografií nebo videí z ptačí perspektivy zabývá je albrechtický pan Pavel Bártek. Natáčí vše, co je v našem regionu zajímavé. Stavební práce související se suchým poldrem na Jelení, lesy postižené kůrovcovou kalamitou, ale především historické památky. Kostely, hrady, zámky.

 

Jsme rádi, že svou pozornost věnoval  také našemu zámku v Linhartovech i  jeho okolí. V současné době připravujeme video zobrazující expozice instalované před zahájením a v průběhu turistické sezóny 2018, o zámeckém parku, o celém historickém objektu. Už nyní můžeme prozradit, že v dokumentu budou využity právě i krásné záběry pořízené již zmíněným Pavlem Bártkem.

Foto Pavel Bártek, text Karel Knapp