Poslední říjnový víkend 2018, poslední možnost vidět zámecké expozice 2018

  • Home
  • Akce na zámku
  • Poslední říjnový víkend 2018, poslední možnost vidět zámecké expozice 2018

Kastelán Jaroslav Hrubý s paní Miluší Kaletovou a se všemi dalšími pomocníky a příznivci linhartovského zámku děkuje všem, kteří si našli čas a navštívili v turistické sezóně náš zámek. Nutno podotknout, že řada z nich ho navštívila opakovaně. Tak, jak se často měnily výstavní exponáty, či se konala různá kulturní vystoupení.
Poslední říjnový víkend 2018 je poslední příležitostí, kdy je možné zhlédnout vystavená umělecká díla, hračky od různých výrobců, vzácný porcelán, miniaturní lahvičky ve sbírce alkoholických nápojů, keramická sluníčka a další stálé nebo přechodně umístěné expozice.


Jaký byl jarmark 2017…

Kastelán Jaroslav Hrubý už přesně ví, co jej čeká, a co bude podnikat po poslední říjnové neděli. Mimořádně, 5. listopadu, ještě uvítá návštěvu dětí, účastníků česko-polské expedice a pak hned zahájí úklid a začne organizovat vyklízení všech výstavních prostorů. A nejen to. Musí vyrazit na cesty a povracet všem vystavovatelům zapůjčená umělecká díla, či jiné předměty. Vyrazí tak do Prahy, vrátit expozici zaměřenou na známkovou tvorbu pana Adolfa Borna, následně do Brna poveze skleněné karafy a do Semil pak vrátit hračky. A kdo ví kam ještě.
Pak již bude mít čas na vyzdobení stěn předměty navozujícími příjemnou vánoční náladu. Umístit stoly a vytvořit plán prodejců na předposlední, tradiční a hojně navštěvovanou akci na zámku „Vánoční jarmark“. Vše v prosinci uzavře koncert folklórního souboru „Valašský vojvoda“. Vyhověl tak velkému přání návštěvníků, kteří jejich úspěšné vystoupení viděli již na konci minulé sezóny. Takže, pořád se máme na co těšit