Přijďte se podívat na holotropní umění

Pod tímto názvem byla v sobotu 8. září 2018 v 17 hodin zahájena podle slov kastelána Jaroslava Hrubého jedna z nejlepších vernisáží, jaké kdy na zámku v průběhu více jak třinácti let připravil. Holotropní umění je pro většinu z nás zahaleno rouškou tajemství. V dílech vystavujících umělců  jsou zachyceny pocity, které prožívali nejen v holotropních stavech.

Mezinárodní výstavě holotropního umění na zámku v Linhartovech předcházela souhrnná výstava holotropního umění, kdy byla součástí Mezinárodní transpersonální konference ITC Prague 2017.

Na vernisáži byla představena díla Martiny Hoffmannové, Roberta Venosy i H. R. Gigera, držitele Oskara za výtvarné zpracování filmu Vetřelec a dalších umělců. Představili se rovněž umělci čeští. Příjemnou atmosféru sobotního podvečera na zámku umocnila vystoupení vynikajících hudebníků. Kytarového virtuose Lukáše Sommera a zpěvačky Karoliny Beyond s doprovodem keyboardu Tomáše Prokopiče.

Potěšitelné je, že je možné vystavená díla zhlédnout ještě o víkendech v průběhu září od 10 do 16 hodin, v průběhu října od 10 do 15 hodin jako součást prohlídky všech zámeckých expozic.

Foto Tomáš Váňa www.holotropicart.org; text Karel Knapp