Sobotní vernisáž s pěveckým sborem

Je lepší jednou vidět, než stokrát slyšet nebo o tom třeba padesátkrát číst. Zájemcům o umění nic nebrání, aby si o nejnovější akci, vernisáži k výstavě prací a fotografií polských a českých výtvarníků, něco na našem webu přečetli a nasáli atmosféru sobotního podvečera poslední červnové soboty na zámku v Linhartovech. Mohou se na průběh příjemného setkání také podívat prostřednictvím krátkého videa a stovky fotografií. Pokud je to bude motivovat k návštěvě zámku, aby vše viděli na vlastní oči, tím líp.

 

Průvodního slova vernisáže se ujala paní Miluše Kaletová, které svými replikami a zajímavými informacemi prokládal kastelán a duše veškerého zámeckého dění Jaroslav Hrubý. Neopomněl mezi prvními přivítat hosty z Filmové školy v Lodži, jedné z nejstarších filmových škol na světě. Právě její studenti také vystavují svá fotografická díla v linhartovském zámku. Škola vychovává studenty v oblasti filmového umění, televize, fotografie a herectví. V průběhu studia se připravují na práci režisérů, animátorů, scénáristů, manažerů produkce i fotografů.

Postupně byli přítomným představeni paní Vlasta Skříšovská, pro kterou se stalo malování obrazů koníčkem na celý život. Dále paní Květa Rychlá z Raduně, jež se věnuje enkaustice, výtvarné technice malování voskem. Spolu s ní vystavuje své úžasné výšivky paní Ludmila Majnušová z Litultovic.

Koho zajímají víc poněkud adrenalinové aktivity, ten se může těšit na dokumentární fotografie z výpravy týmu koloběžkářů Jakuba Hritze a Jakuba Kaloče, účastníků projektu KICK ITALY 2017, který je spojený s nadačním fondem Petra Koukala. Průběh celé akce nafotil a zadokumentoval Adam Kebrt. Projekt KICK ITALY 2017 zorganizovalo 7 statečných chlapů. Už před třemi lety absolvovali na koloběžkách trasu slavného závodu Tour de France a loni pro ně byla výzvou neméně slavná, ale náročnější, Giro d´ Italia. Celou trasu měřící 3 572 km jeli vždy den před oficiálním závodem cyklistů.

Mezi vystavenými díly budí pozornost také snímky krnovské fotografky paní Marie Vojkovské, absolventky tří semestrů na Hradecké fotografické konzervatoři v Hradci Králové. Studium pod vedením pánů Ivo Gila a Josefa Ptáčka ukončila v roce 2012. Díky zmíněným lektorům, paní Jany Neugebauerové a spolužákům se naučila zvládat různé fotografické techniky. Jak sama uvádí, studium jí změnilo úplně pohled na život a svět kolem nás. Ráda prostřednictvím objektivu svého fotoaparátu přibližuje lidem vše kolem nás.

Ani náhodou nelze pominout ani krásné vystoupení pěveckého sboru jesenických seniorů „JESEN“. Přijeli utajeně, morálně podpořit svoji nic netušící vystavující kolegyni, členku sboru paní Vlastu Skříšovskou. Nutno dodat, že jejich přítomnost potěšila všechny a za své vystoupení sklidili zaslouženě velký potlesk.

Foto, videa a text Karel Knapp

Napište nám názor

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.