Vánoční jarmark 2018, rekordní návštěva

V sobotu 1. prosince 2018 skončil tradiční Vánoční jarmark na zámku v Linhartovech. Kastelán i se svými spolupracovníky může být jako vždy spokojený. Povětšinu času do posledního místa zaplněná parkoviště dávala tušit, že návštěva letošní prodejní i společenské akce bude, když ne rekordní, tak určitě vysoká. Odpolední odhady pořadatelů se zřejmě potvrdí, když očekávali konečnou účast kolem 2 500 návštěvníků.

Přítomnost 74 prodejců nabízejících nepřeberné množství zboží s tématikou Vánoc určitě lákala. Adventní věnce, keramika, šperky, svíčky, léčivé i jen voňavé bylinky, med, perníčky, kožešinové výrobky, polštářky, šperky, šité i dřevěné hračky, vánoční ozdoby na stromeček, vzácné broušené i nebroušené kameny, plechové formičky pro hospodyňky. A kdo ví, co ještě.


Nechyběla ani nabídka masných výrobků a ani možnost dát si něco dobrého na zub na zámeckém dvoře. Bramborové placky, pečené kaštany, trdelníky, stejně jako domácí chleba se sádlem, různé druhy kávy, punč, svařené víno, čaj i něco ostřejšího. Výborná příležitost popovídat si se známými, přáteli i kamarády.


Jak říká Jaroslav Hrubý v závěru připojeného videa z jarmarku. Zámecká sezóna 2018 se blíží svému závěru. Jarmark ale nebyl letos akcí poslední. Tou bude až vystoupení souboru lidových písní a tanců Valašský vojvoda z Kozlovic v pátek 7. prosince 2018 od 19 hodin. Kdo má rád výbornou muziku, lidové zvyky, má se na co těšit.

Video, foto a text Karel Knapp