Velikonoční jarmark – 17. března 2018

Velikonoce… Začínají vždy v neděli po prvním úplňku v rovnodennosti. Letos vycházejí na 1. dubna. Když se mluví o Velikonocích, každého z nás napadne něco jiného.

Počínaje oslavou významných křesťanských svátků a konče prodlouženým víkendem. Co se ale určitě vybaví všem stejně, jsou malované či škrábané kraslice – symboly Velikonoc, které slouží dívkám a ženám jako odměna koledníkům.

Kastelán hlasí, vše je připraveno. Dalších 21 foto a text, klikni ZDE

Kraslice, zdobené různými technikami a hrající nepřebernou škálou barev, budou samozřejmě také součástí prodejní nabídky, včetně dalšího velikonočního zboží, na tradičním, letos již 11. ročníku linhartovského Velikonočního jarmarku. Pořadatelé se na vás budou těšit za lidové dvacetikorunové vstupné v sobotu 17. března 2018 v době od 9 do 16 hodin. Účast potvrdilo přes 60 prodejců, nejvzdálenější z nich je z Českého Těšína.

Krátké video z loňského Velikonočního jarmarku…

Nabídka zboží bude přinejmenším stejně pestrá, jak tomu bylo v předchozích letech – keramické výrobky, výtvory z pediku, skla, dřeva, velikonoční vazby, pomlázky, šperky, dřevěné hračky i výrobky z textilu. I letos v nabídce bude pro všechny k zakoupení dostatek jídla i pití. Ať již ke konzumaci na zámeckém nádvoří, či pro domácí spotřebu. Jitrnice, tlačenky, klobásy, další výrobky z masa, perníčky, frgály, štramberské uši, různé druhy sýrů a kdo ví, co ještě. Prostě je na co se těšit. A jako vždy bude vaše návštěva linhartovského Velikonočního jarmarku příležitostí k neformálním setkáním u něčeho dobrého se známými, přáteli a kamarády. Proto si zapište do svého diáře. Sobota 17. března, jarmark na zámku v Linhartovech. Těšíme se na vaši návštěvu.

Video a text Karel Knapp

Téma:
Napište nám názor

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.