Veteráni na zámku – TROFEO NIKÉ, Jeseníky 2018

Kdo má rád historická vozidla, měl výjimečnou příležitost podívat se na ně zblízka. Tedy pokud bydlí nebo se pohyboval ve dnech 7. až 9. září na Bruntálsku. Tradiční podhorská jízda veteránů odstartovala v rámci 19. ročníku jízdy historických vozidel pod názvem Trofeo Niké Jeseníky 2018 v pátek dopoledne v Malé Morávce v čele s dodnes s jednou z největších osobností Rallye Dakar Karlem Lopraisem na jeho Tatře.

Video v trvání přibližně 12 minut…

Linhartovský zámek se řízením osudu stal součástí krásné akce, kdy se organizátoři a účastníci třídenního přátelského setkání připojili k oslavám 100. výročí vzniku První republiky. Do Linhartov doputovali z Malé Morávky přes resort Kopřivná, Horský hotel Brans, Rýžoviště, Razovou, Bruntál a následně přes Krnov v sobotu 8. září 2018.

Všechny účastníky spanilé jízdy přivítal kastelán na zámku v Linhartovech Jaroslav Hrubý. Po kávě, která určitě přišla vhod, následovala prohlídka expozic. Mezidobí nabídlo velkému množství přítomných návštěvníků dobře si prohlédnout zaparkované, nablýskané automobilové krasavce, vyrobené do roku 1945. Než se kdo nadál, bylo potřeba pokračovat v cestě.

Start do další etapy po trase přes Opavici, Město Albrechtice, Holčovice, Heřmanovice a Vrbno pod Pradědem do Ludvíkova posádkám spolu s klaksonem Tatry, řízené Karlem Lopraisem, odmával českou vlajkou kastelán Jaroslav Hrubý. Zámecká sezóna 2018 byla obohacena o další krásnou kulturně společenskou akci.

Foto-video a text Karel Knapp