6. dubna 2019 – Velikonoční jarmark

Osvědčený zámecký tandem – paní Miluše Kaletová a kastelán Jaroslav Hrubý…

Když v sobotu 23. února 2019 kastelán vyrazil pěšky z Krnova, z místa svého bydliště, na zámek do Linhartov, nestalo se tak poprvé. Jak sám říká: „Nejen, že mu pohyb na čerstvém vzduchu neublíží, ale má také dost času na přemýšlení, co je potřeba pro nadcházející turistickou sezónu 2019 zajistit, vymyslet a připravit.“

A sezóna to bude velmi náročná. Plánuje se zahájení rekonstrukčních a revitalizačních akcí v celém objektu zámku, jak je na jiném místě podrobně napsáno o česko-polském, již schváleném Programu Interreg V-A/Slezsko bez hranic III – hrady a zámky. Vše bude zorganizováno a zkoordinováno po jednání paní starostky ing. Jany Murové a jejího zástupce ing. Libora Švece na zámku ve spolupráci s kastelánem tak, aby si s co nejmenšími omezeními přišli na své návštěvníci zámku a přitom bylo dbáno na jejich bezpečnost.

V sobotu 23. února bylo v zámeckém parku skutečně jako na jaře…

Se stejným záměrem, seznámit se se situací v souvislosti s realizací projektu, navštívily zámek o týden později, v sobotu 2. března, další radní, paní ing. Lenka Metzlová a ing. Jaroslava Veselá, Ph.D. Při jejich jednání s Jaroslavem Hrubým a paní Miluší Kaletovou, zámeckým tandemem řídícím veškeré zámecké aktivity, došlo i na předání informací o první letošní velké akci, tradičním Velikonočním jarmarku.

 


Veškeré současné aktivity kastelána a paní Kaletové včetně rozsáhlých úklidových prací jsou směrovány na sobotu 6. dubna, na dobu od 9 do 16 hodin. Jak Jaroslav Hrubý sdělil, zatím přihlášených šedesát sedm prodejců je zárukou toho, že opět bude na zámku velká nabídka většinou ručně vyráběného zboží. Nově budou nabízena i ovocná vína i různé velikonoční ozdoby, kraslice v různých variacích, keramické formy na pečení, zajímavým způsobem s využitím nových technik zpracované hračky, některé z nich budou dokonce háčkované, malovaná trička. Loňský jarmark, přestože zasypaný sněhem víc než jarmark vánoční, navštívilo velké množství lidí. A není důvod nemyslet si, že tomu letos bude přinejmenším stejně.

Foto-video a text Karel Knapp