Než se otevře zámek, hurá na rozhlednu

Panoramatická fotografie – autor Gerald Blondy… (Zajímá vás, jak se takové fotky pořizují? Klikněte na odkaz)

Máte chuť někam vyrazit, seznámit se s něčím novým? Zajímavým, zábavným? Právě takové prostředí pro vás chystají na zámku v Linhartovech. Jenže do slavnostního zahájení turistické sezóny 25. května ještě pár dnů zbývá.

Hurá na rozhlednu, nejlépe hned, dokud všechno krásně kvete…

Proč tedy nevyužít času a nevyrazit do přírody po stejné turistické trase, na které leží i linhartovský zámek. Po trase Městského turistického okruhu Město Albrechtice.

Virtuální prohlídka cesty na rozhlednu Hraniční vrch. Doporučuje se maximalizace okna pomocí ikonky…

Není žádným tajemstvím, že nejnavštěvovanějšími místy 28 km dlouhého okruhu jsou téměř spolu sousedící Pohádková stezka ke Krtečkově studánce a rozhledna Hraniční vrch. Kudy se k rozhledně nebo ke stezce dopravit autem, na kole nebo pěšky již bylo popsáno dost. Můžete nahlédnout ZDE. Jedna trasa ale dosud zmíněna nebyla. Jejím východiskem a záleží jen na libovůli turistů, jestli i místem k návratu, je rybník „Celňák“ a u něj stojící hospůdka „U rybníčku“.

Posezení u rybníku „Celňák“ nemá chybu…

Když vyrazíte polní cestou kolem Božích muk do jen místy ostřejšího kopečku, po překonání 130 metrů nadmořské výšky dorazíte k ojedinělé dvouvěžové kovové konstrukci zmíněné rozhledny. Jestli ještě pořád váháte, zdali máte své tělo namáhat nebo ne, můžete se podívat na připojené video s krásně rozkvetlými stromy nebo virtuální prohlídku cesty k rozhledně i rozhlednu samotnou. Je tvořena 7 panoramatickými fotkami (doporučení – prohlídku si maximalizujte pomocí ikony).

Panoramatická fotografie – autor Gerald Blondy…

Neobvyklým způsobem zachytil rozhlednu na dvou připojených panoramatických fotografiích také výborný krnovský fotograf Gerald Blondy.
Koho neoslovila výzva „Hurá na rozhlednu“ a nechce šlapat do kopce, může posedět v místě startu u něčeho dobré k jídlu i pití. Dívat se na rybáře, obdivovat okolní krajinu i labutě na hladině rybníku.

Foto-video a virtuální prohlídka rozhledny Karel Knapp, panoramatické foto Gerald Blondy.

Téma: