Noční prohlídka tentokrát s klauny

Kastelán Jaroslav Hrubý opět připravuje noční prohlídku zámku. Tentokrát je plánována na sobotu 17. srpna. Celý historický objekt bude osvětlený 10 000 svíčkami tak, aby vynikla krása všech vystavených exponátů a uměleckých prací. Neméně zajímavé také je, že na zámku začíná přibývat různobarevných papírových klaunů v životní i nadživotní velikosti.

Celkem jich chce kastelán vytvořit a rozmístit ve sklepení zámku, pro radost velkých i malých návštěvníků, dvacet. Jarda Hrubý má před sebou ještě hodně práce. Kdo jej zná, ví, že to zvládne i proto, že mu občas přijdou na pomoc šikovní pomocníci a pomocnice ze zámeckého týmu. Takže nejen rekordní počet svíček (o 550 víc než tomu bylo na loňské noční prohlídce), ale zřejmě i rekordní počet klaunů pohromadě na jednom místě.

Jak napsal výstižně Jiří Krušina na Facebooku: „Zámek Linhartovy je naprosto úžasné místo, které nemá v celém Česku obdoby. Může za to kastelán, výtvarník a skvělý člověk, Jaroslav Hrubý, který zámku obětuje veškerý volný čas. Navíc má Jarda po svém boku skvělý tým. Pokud nevíte kam o prázdninách – Linhartovy jsou celoživotní zážitek (a doslova za pár kaček).“

Foto-video a text Karel Knapp

Téma: