Pohádková stezka ke Krtečkově studánce je jako nová

  • Home
  • Články
  • Pohádková stezka ke Krtečkově studánce je jako nová

Za pouhé tři roky si stezka ke Krtečkově studánce získala díky své neotřelé koncepci řady obdivovatelů a renomé pravé zábavy pro rodiny s dětmi i zkušené turisty, jako cíl zajímavých výletů. Čas však běží dál, a co bylo kdysi nové, začalo vyžadovat péči a následnou pravidelnou opravu.

Po třech letech od otevření stezky přistoupily Lesy ČR, Lesní správa Město Albrechtice k její nezbytné údržbě. Všechny práce provedl mistr řemesla truhlářského pan Jan Vojkůvka z Linhartov, který si poradil nejen s očištěním herních prvků a jejich opatření nátěrem, ale řešil i různé technické detaily na houpacím jelenovi, srneček dostal nové parůžky a trpaslíci prokoukli díky novým barvičkám.

Je opraveno dřevěné zábradlí, schody k bludičkové víle. Hejkal už se nemusí bát o svoji hlásnou troubu, neboť je nově zpevněna objímkou. Na sportovním palouku u Křemílka došlo rovněž k řadě změn. Houby v nadživotní velikosti pan truhlář umně opracoval a obnovil jejich nátěry, lana jsou vyměněna a zpevněna, stejně jako atrakce s obří lžičkou a vajíčkem.

Přírodní houpačka byla nahrazena novou, opatřenou bezpečnostní certifikační značkou. Krtečkova studánka, která je vyhlášeným cílem výprav, se dočkala nátěru, opravy střechy a nového džberu sloužícího k hrátkám s vodou.

Dík patří i oborníkovi panu Jiřímu Kavanovi, který zajistil vyčištění celé stezky včetně posekání trávy a buřeně. Celá rekonstrukce přišla LČR na 42 207 Kč.

Turistická sezóna sice již končí, ale proč nevyužít blížícího se babího léta k příjemné procházce lesem!

Foto Karel Knapp, text Ivo Roller

Téma: