Vánoční koncert s Legátem a Staccátem

Kastelán děkuje paní Zdeňce Odstrčilové …

Vánoční koncert na zámku v Linhartovech (pátek 13. prosince 2019). Kastelán Jaroslav Hrubý, Miluše Kaletová a jejich spolupracovníci měli důvod ke spokojenosti. Diváci tleskali výborným výkonům Krnovského dámského sboru Legato, řízeného paní Zdeňkou Odstrčilovou, Komornímu sboru Staccato, řízenému paní Svatavou Olejkovou i dětským zpěvákům.

Video z krásné předvánoční akce …

Poděkovat organizátorům přišel za město Město Albrechtice pan Martin Špalek. Přičteme-li i dobré občerstvení, vánoční koncert neměl chybu. Jak uvedla paní Miluše Kaletová. Další úspěšná sezóna 2019 na zámku v Linhartovech skončila. 12 000 návštěvníků a do pokladny města bylo odevzdáno 330 000 korun.

Paní Svatava Olejková …

Bez zajímavosti není ani fakt, že za dobu od zpřístupnění zámku před 15 lety jím prošlo při různých akcích 128 800 návštěvníků a do městské kasy přibylo 3 770 00 korun. Že je to především zásluhou kastelána Jaroslava Hrubého, Miluše Kaletové, jejich spolupracovníků a všech obětavých pomocníků, o tom není potřeba pochybovat.

Foto Karel Stuchlík, video a text Karel Knapp

Bližší informace k pěveckým sborům Legato a Staccato

V květnu 2013 se 17 děvčat, která spolu s dalšími připravila setkání bývalých členů Krnovského dětského sboru po 45 letech od konce jeho činnosti, rozhodlo v „pěvecké kariéře“ pokračovat a založilo Krnovský dámský sbor Legato. Pod tímto názvem se krnovské veřejnosti poprvé představil již 17. června v evangelickém kostele, kde uvedl 4 skladby a samostatnou činnost oficiálně zahájil v září 2013. Během 6 let se k původním zpěvačkám postupně přidala další děvčata, několik dam z různých osobních, zdravotních či jiných důvodů přestalo docházet, takže počet sboristek v jednotlivých letech kolísal mezi 21 – 26 členkami. Sbor řídí Zdeňka Odstrčilová.

Komorní sbor Staccato vznikl v roce 2011 a navázal tak na dlouholetou historii Krnovského dětského sboru Zlatá loutna. Sbor pravidelně vystupuje při významných událostech města, spolupracuje s mnoha krnovskými muzikanty, zve si pro svá vystoupení spřátelené sbory z Bruntálu, Ostravy, Šternberka a další. Členky sboru Staccato také velmi rády v době Vánoc a Velikonoc vystupují v okolních vesnicích a městech, kde lidem svou hudbou tyto svátky zpříjemňují. Na repertoáru jsou písně starých mistrů, písně lidové, ale i hudba současná a spirituály. Sbor řídí Svatava Olejková.

Text Svatava Olejková

Téma: