Kastelán zámku Linhartovy mezi osobnostmi města Krnova

  • Home
  • Články
  • Kastelán zámku Linhartovy mezi osobnostmi města Krnova

Jardo, gratulujeme ke krásnému ocenění tvé mnohaleté práce ve prospěch zámku v Linhartovech…

Významného ocenění se dočkal kastelán zámku Linhartovy – Jaroslav Hrubý. V úterý 22. září 2020 byl v rámci ankety Osobnost města Krnova roku 2019 vyhlášen jednou z osobností v kategorii: mimořádný počin. Za ten komise složená z odborníků považuje patnáct let poctivé práce na rozvoji zámku Linhartovy a budování jeho skvělého jména mezi ostatními památkami v rámci Moravskoslezského kraje.

Ocenění si kastelán převzal v zaplněné Koncertní síni Sv. Ducha. Skromnému pánovi ze zámku Linhartovy tleskaly nejen další oceněné osobnosti, jako například ředitel nemocnice MUDr. Ladislav Václavec, ale také výtvarníci, hudebníci, hasiči, sportovci, podnikatelé a další úspěšní lidé z města i jeho okolí.

Podařilo se nám zjistit, že nominaci Jaroslava Hrubého podal známý krnovský výtvarník a pedagog Ladislav Steininger. Ten ji zdůvodnil: „Jsem rád, že můj návrh byl vyslyšen. Jarda Hrubý je čestný a neskutečně pracovitý člověk. Zámku obětoval kus života a vlastně zámek se stal jeho životem. Bez něho by nebyl tak úžasným místem, jako dosud je.“

Pro Město Albrechtice je skvělou zprávou, že mezi oceněnými osobnostmi města Krnova byli i další albrechtičtí rodáci, jako například ředitel Základní školy Janáčkovo náměstí Krnov Mgr. Karel Handlíř. Úspěšný podnikatel a spolumajitel pivovaru Nachmelená Opice pan Michal Kuřec. Mezi oceněnými sportovci si plaketu odnesl i mladý šachista Matěj Jaššo z krnovského oddílu, v jehož čele působí Karel Handlíř st. Všem oceněným gratulujeme. (Foto MěÚ Krnov, Dita Círová a Jiří Krušina)

Tým zámku Linhartovy.

Téma: