Průjezdní bod cyklo maratonu na našem zámku

Metrostav handy cyklo maraton 2020 je pětidenní cyklo maraton, zaměřený na společnou motivační aktivitu osob se zdravotním postižením a osob bez postižení. Jedná se o 111hodinový cyklistický maraton napříč Českou republikou s výjezdem do zahraničí. Každý tým musí mít minimálně jednoho člena s jakýmkoli druhem postižení (držitel karty ZTP, ZTP/P, TP).

Tým je navíc patronem jednoho člověka po těžkém úrazu nebo po těžké nemoci. Pro tyto lidi se cyklisté účastní a získávají pro ně ceny. Pro účastníky cyklo maratonu a jejich patrony v září tohoto roku pořadatel organizuje zážitkový víkend Subterra Open Weekend (25. – 27. září, Poslův mlýn), kde si na jednoduchých sportovních aktivitách vyzkouší, že život s postižením nekončí, ale začíná nová etapa.

Každý tým obdržel mobilní telefon s aplikací vyvinutou organizátorem MHCM, která simuluje GPS tracker a neustále zaznamenává polohu cyklisty a údaje zobrazuje na webu www.cestazasnem.cz. Polohu všech účastníků je tak možné neustále sledovat na webu akce, stránka je přizpůsobena také sledování na mobilním telefonu a tabletu.

Údaje zaznamenané aplikací daného týmu budou sloužit k vyhodnocení průběhu akce. Sleduje se projetí celé trasy, všech povinných průjezdních bodů. Telefon obsahuje čtečku QR kódu, tyto kódy budou účastníci označovat vždy na povinném průjezdním bodě s označením.

Výše uvedené informace o konání akce jsou plně převzaty z webu pořadatele a nás může těšit, že jedním z povinných průjezdních bodů se v těchto dnech stal i Linhartovský zámek. Kastelán Jarda Hrubý tentokrát dostal košem, jeho pozvání účastníků na posezení u kávy bylo s úsměvem odmítnuto. Závod je závod. Tak třeba někdy příště.

Téma: