V pondělí naposled

Počasí v den státního svátku na Albrechticku nic moc. Mimoděk si jeden mohl vzpomenout na vyjádření k okamžitému stavu atmosféry ve filmu Na samotě u lesa z úst Josefa Kemra: „Chčije a chčije.“

Linhartovský zámek byl po většinu dne, stejně jako okolní krajina, zahalený v mlze a ze zamračené oblohy téměř neustále pořádně pršelo. Ve dvě odpoledne dorazila k prohlídce poslední větší skupina. Na starost si ji vzal sám kastelán.

Poslední průvodcovské slovo ale nakonec stejně měla jeho pomocnice, studentka Adéla, která provedla zámeckými expozicemi poslední dva hosty. Své prarodiče, babičku a dědečka. Kdo platil vstupné, jestli Adéla nebo dědeček s babičkou, to není jasné. Jisté ale je, že v pokladně přibyl poslední příjem za sezónu 2020 ze vstupného ve výši 40 korun.

Zámecká sezóna v Linhartovech definitivně pro letošní rok skončila. Klid v něm ale nenastane ani v průběhu zimy. Dodavatelské firma stavebních prací Factory 2014 a.s. bude pracovat i v průběhu zimy. Stejně tak bude připravovat slavnostní zahájení sezóny 2021 kastelán Jaroslav Hrubý.

Nejbližší, již desátý kontrolní den, je naplánovaný na prvního října. Jak to vypadá na zámku právě v těchto dnech, se můžete podívat na připojených fotografiích.

Foto a text Karel Knapp

 

Téma: