Pavel Bártek opět nezklamal

22. října 2022 byl po 27 měsících a několika málo dnech slavnostně otevřen linhartovský zámek pro veřejnost po ukončení stavebních úprav – jeho revitalizaci a obnovy podle společného česko – polského přeshraničního projektu „Slezsko bez hranic III – Hrady a zámky“.

Příjezd k východnímu křídlu zámku…

Další kulturní a společenské aktivity související s úspěšným dokončením projektového záměru se udály o týden později. Jak říká kastelán Jaroslav Hrubý: „V průběhu celého dne navštívilo nově upravený zámecký areál asi tisíc dvě stě návštěvníků, z nichž asi dvoustovka si nenechala ujít noční prohlídku zámku ani závěrečný ohňostroj.“

Boční pohled na hlavní vstup do zámku od řeky Opavice…

Nejkratší zámecká sezóna je již minulostí. Zámek neusne zimním spánkem, kastelán využije každé příležitosti k přípravě nových expozic, vernisáží, zajištění kulturních akcí. Slavnostní zahájení sezóny 2023 bude v sobotu 29. dubna v 10 hodin.

Schodiště ke vstupním dveřím ve východní křídle zámku…

Než se tak stane, doporučujeme využít každé možnosti k alespoň krátké zastávce u zámku. Je na něj krásný pohled nejen ve dne, ale zejména po setmění. Nevěříte? Tak se můžete podívat na pěkné fotografie pořízené albrechtickým Pavlem Krkovičkou Bártkem.

Foto Pavel Krkovička Bártek, text Karel Knapp

Téma: