24. srpna v 18.00 přijďte na divadlo…

V době prázdnin nabízíme i večerní prohlídky…

Pravidelné večerní prohlídky zámku v době letních prázdnin vždy v úterý, středu a ve čtvrtek se zahájením v 18 hodin. Další prohlídky v pátek, sobotu a v neděli pak od 11 do 16 hodin. Podrobné informace k otvírací době ZDE. V případě větších skupin je možné dohodnout s kastelánem Jaroslavem Hrubým i jiné doby a dny zahájení prohlídek.Kočovná divadelní společnost Petry Severinové nazkoušela při svém putování po Hodonínsku inscenaci Jan a Jiří všechny smíří. Jedná se o veselohru pojednávající o husitském období.

Foto Kočovná divadelní společnost…

Na scéně se objeví armády kališníků a katolíků. Dokáže Jiří z Poděbrad oba vojenské tábory smířit? To se dozvíte na zámku v Linhartovech v pátek 24. srpna v 18 hodin. A jedním z výborných herců je albrechtický rodák a obyvatel Adam Růžička.


Noční prohlídka – rekordních 2 400 návštěvníků…

Tentokrát, bohužel, bez ohňostroje. Zbožné přání kastelána a jeho pomocníků se nevyplnilo. Vydatné srážky stále nikde, a tak se není čemu divit, že vedení Moravskoslezského kraje zákaz používání otevřeného ohně, v to počítaje i pořádání ohňostrojů, do sobotního večera neodvolalo.

Krátké video v délce 5:53…

Na Osoblažsku i Krnovsku přibývá různých zájmových, kulturních a společenských akcí. V sobotu 18. srpna také byly. Dobročinná akce „Dobré srdce Krnova“, ve Slezských Rudolticích dožínky. K nim se úspěšně přiřadila naše „Noční prohlídka“. Připravená parkoviště, dostatek občerstvení a zámek osvětlený 9 450 svíčkami, které v předstihu před zahájením ve dvacet hodin začalo zapalovat dvacet zkušených světlonošů…

Celý text včetně 21 fotografií – klikněte ZDE

Pěkné fotografie pořídil pan Aleš Foltýn…

Sobotní noční prohlídka už vešla do dějin akcí zámku. Přesto se k ní vracíme. Dodatečně nám nabídl ke zveřejnění své fotografie pan Aleš Fotlýn.

A protože jsou víc než povedené, bylo by na škodu, nabídky nevyužít. Stačí kliknout ZDE.


Na co se už dnes také můžete těšit? Připravujeme další tři akce…

 Napište nám názor